Korfu – pabėgimas nuo viso pasaulio

Korfu - sala, kurios nuostabi gamta leis pabėgti nuo viso pasaulio ir atsipalaiduoti. Tai viena didžiausių Graikijos salų, dėl savo kontrastingos gamtos, smėlėtų paplūdimių ir augalijos yra labai pamėgta turistų. Klimatas šioje saloje taip pat yra nuostabus, nes čia nuolat saulėta, o vasaros metu galima mėgautis karščiu ir švelniu, nuo jūros dvelkiančiu, vėju. Tai sala, kuri turistams gali pasiūlyti viską – ramų poilsį įspūdingos gamtos apsuptyje, salos istorijos palikimo pažinimą ir siautulingus vakarėlius iki paryčių. Ir visa tai yra vienoje nedidelėje Graikijos saloje, kuri abejingų tikrai nepaliks.


Lankytinos vietos

Korfu saloje verta apsilankyti tiems, kuriuos žavi poilsis laukinės gamtos apsuptyje. Saloje esantys uolų ir smėlėtų krantų išraižyti paplūdimiai, leis mėgautis ramiu poilsiu. Tiems, kurie žavisi istoriniais objektais, Korfu sala gali pasiūlyti daugybę įvairiausių objektų, kurie pasakoja senąją salos istoriją. Teritorija nėra didelė, todėl per kelias dienas lengvai galėsite išvysti visus svarbiausius objektus. O tiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį, Viduržemio jūros apsupta sala siūlo daugybę įvairiausių ir ekstremaliausių vandens pramogų.


Angelokastro pilis

Angelokastro pilis

Tai įspūdingo dydžio tvirtovė, pastatyta ant 609 m uolos. Pilis yra vadinama Angelo pilimi ir yra viena reikšmingiausių Bizantijos pilių Graikijoje. Čia galima apžiūrėti išlikusius pilies sienų griuvėsius, taip pat yra išlikę ir senieji vandens rezervuarai bei bažnyčia, kuri įkurta urve. Verta apžiūrėti šią pilį ir dėl to, kad nuo jos atsiveria įspūdinga Kerkyros miesto panorama.

Achilion rūmai

Vos 10 km nuo Kerkyros miesto nutolusiame kaimelyje Gastouri galite pamatyti nuostabaus grožio Achilion rūmus, kuriuos 1890 m. pastatė Austrijos imperatorienei Elžbietai. Tai pastatas, kuris dvelkia prabanga, įspūdingu grožiu tiek viduje, tiek ir išorėje, todėl privalu tai pamatyti iš arčiau. Taip pat verta aplankyti ir Gastouri gyvenvietę, kurioje dar gyvos senosios tradicijos, miestelis išsaugojęs savo vertybes ir istorijas. Tai puiki galimybė iš arčiau susipažinti su autentiška salos gyvenimo kultūra.

Žvejų kaimelis - Palaiokastritsa

Tai nedidelis žvejų kaimelis, esantis vos 25 km nuo Kerkyros miesto. Nuo uolų atsiveriantis vaizdas atima žadą – aplink vingiuojančios siauros įlankėlės, kalnuotos ir medžiais apaugusios vietos bei ypatingas vandens žydrumas. Šis miestelis garsus dėl savo uosto, kuriame galime sutikti vietinių žvejų bei pasinaudoti galimybe išbandyti ekskursijas laivu. Taip pat čia galima aplankyti ir Šventai Mergelei skirtą vienuolyną, kuriame saugomos įvairios relikvijos. Uolose gausu urvų, kuriuos galima aplankyti, pasinaudojant turistams siūlomomis ekskursijomis valtele.

Loggas paplūdimys

Loggas paplūdimys, dar kitaip vadinamas saulėlydžio paplūdimiu, išsiskiria tuo, kad prie pat jūros kranto yra išsidėsčiusios uolos. Ši vieta skirta ne poilsiui prie jūros, bet saulėlydžio stebėjimui. Čia yra įrengti specialūs takai, kurie padės pasiekti uolos kraštą ir leis pasimėgauti įspūdingai atsiveriančiu horizontu.

Meilės kanalas

Sidari kurortiniame miestelyje esantis Meilės kanalas yra vienas labiausiai turistus traukiančių objektų. Tai įspūdingas, uolomis apgaubtas kanalas. Legenda pasakoja, kad poros, kurios perplaukia šį kanalą, išsaugo meilę amžinai, o vienišiems žmonėms tai gali padėti rasti savo gyvenimo meilę. Tačiau jei ir netikite legendomis, vis tiek verta apsilankyti šioje vietoje, nes tai išskirtinio grožio gamtos kampelis. Sidari kurortas yra mėgstamas tų turistų, kurie mėgsta aktyvų poilsį: čia ne tik rasite puikiai sutvarkytus smėlėtus paplūdimius, bet ir gausybę kavinių, restoranų, barų ir naktinių klubų.

Kerkyros senamiestis

Kerkyra yra Korfu salos sostinė, kurios senamiestis nuo 2007 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip vienas seniausių ir įspūdingiausių miestų, menantis dar VIII amžių. Senamiestis įsikūręs tarp dviejų venecijiečių pastatytų tvirtovių – Senosios Palaio Frourio ir Naujosios Neo Frourio. Kerkyros rotušė, išlikusios bažnyčios, tvirtovės, rūmai primena Venecijos įtaką, o Listono kavinių zona – apie prancūzų indėlį į šios salos architektūrinį palikimą. Todėl vaikščiojant siauromis senamiesčio gatvelėmis momentais galima pasijausti lyg Paryžiuje ar net Neapolyje. Verta aplankyti Senąją venecijiečių paliktą tvirtovę, nuo kurios atsiveria įspūdingas miesto ir pakrančių vaizdas. Pasivaikščiojus senamiesčio labirintais, verta aplankyti Šv. Michaelio ir Šv. Džiordžo rūmus, kuriuose yra įsikūręs Azijos meno muziejus – vienintelis tokio tipo muziejus Graikijoje, saugantis didžiulę meno kūrinių kolekciją.

Pramogos

Salos viduryje yra įsikūręs Aqualand vandens parkas, kuriame galėsite aktyviai praleisti laiką būdami saloje. Čia gausu baseinų, čiuožyklų, restoranų, parduotuvėlių, o parką supanti žaluma leis atsipalaiduoti ir pasimėgauti geru Korfu salos oru.

Atostogaujant Korfu saloje rekomenduojama išbandyti nardymą ir atrasti Viduržemio jūros gyvenimą, kur galima išvysti begalę skirtingų rūšių vandens gyvūnų ir pažinti išskirtinę povandeninę gamtą.

Taip pat saloje galima išbandyti ir ekstremalų vandens sportą – jėgos aitvarus, banglentes. 


Maistas

Maistas Korfu saloje ypatingai šviežias, nes visos daržovės, prieskoniai, žolelės, sūris bei alyvuogių aliejus yra auginami ir gaminami vietoje. Taip pat graikiška virtuvė yra turtinga mėsos ir žuvies patiekalais, jūros gėrybėmis. 

Sofrito - kepta jautiena baltojo vyno padaže

Burdeto – skorpionžuvė, paruošta lengvame pomidorų padaže, pridėjus daug svogūnų, aštriųjų pipirų ir kitų prieskonių

Būtinai paragaukite ir vietinės gamybos vynų, Ouzo (graikiška anyžinė degtinė) ar saldaus kinkano (mažų apelsinų) likerio.

Transportas

Saloje puikiai išvystytas viešasis transportas, todėl keliauti autobusu saloje tikrai patogu ir nebrangu. Visas pagrindines salos vietas galėsite pasiekti lengvai.

Kadangi sala nėra tokia didelė, rekomenduojama keliauti dviračiu. Taip pamatysite ne tik svarbiausius salos objektus, bet ir atrasite įprastai turistams nepasiekiamų vietų.

Keliauti Korfu saloje nuomotu automobiliu taip pat gera išeitis, tik reikėtų nepamiršti, kad saloje esantys kalnų keliukai yra siauri, todėl čia prireiks ne tik nedidėlės mašinos, bet ir puikių vairavimo įgūdžių.

Ilgesnį laiką leidžiant saloje rekomenduojama pasirinkti keltus ir aplankyti aplink esančias Graikijos salas. Taip pat yra galimybė ir nebrangiai keltu pasiekti dar turistų mažai lankomą Albaniją, kur galėsite susipažinti su kitos šalies kultūra.