Kosta Brava - Viduržemio jūros auksinės pakrantės

Kosta Brava - auksinių paplūdimių regionas Katalonijoje, Ispanijoje. Čia įsikūrę jaukūs miesteliai kažkada vertęsi tik žuvininkyste, dabar išaugo į itin turistų mėgiamus kurortus. Tačiau ne veltui - spindintys lyg deimantiniai paplūdimiai, įspūdinga gamta, palankus klimatas tikrai reikalauja išskirtinio dėmesio.

Costa ispaniškai reiškia “krantas”, o Brava - “nelygus”. Iš tikrųjų toks pavadinimas šiam regionui tinka kaip kurpaitė pelenei - visa 200km ilgio pakrantė yra kalvota ir nelygi, tačiau vaizdai nuo tų kalvų atsiveria pasakiški. Pakrantę sudaro daugybė turistinių ir mažiau turizmo paliestų jaukių miestelių - ši teritorija prasideda turistiniu Blanes miesteliu ir pasibaigia Portbou miesteliu visai šalia Prancūzijos sienos. Verta paminėti gražiausius šio regiono miestelius - Lloret De Mar ir L’Escala. Lloret De Mar yra ne tik Kosta Bravos sostinė, bet ir pramogų, diskotekų ir parduotuvių centras, o L’Escala - įspūdingais uolėtais krantais nusėta pakrantė.

Kosta Bravos krantai traukia ne tik saulėtomis pakrantėmis ar pramogomis, bet ir garsaus ispanų skulptoriaus ir tapytojo palikimu. Tas asmuo yra visiem gerai žinomas skandalingasis Salvadoras Dali. Čia gimęs ir dalį gyvenimo praleidęs menininkas savo gimtajame miestelyje Figueres sau pastatė muziejų, kuriame pradėjo eksponuoti keisčiausius savo meno kūrinius. Tad Costa Brava traukia ne vieną meno ar tiesiog keistenybių mėgėją prisiliesti prie šio genijaus palikimo.

Taip kaip ši pakrantė lepina idiliškais atostogų vaizdeliais, taip maloniai stebina savo švelniu Viduržemio pakrantės klimatu. Čia sausos ir karštos vasaros puikiai tinka vasariškoms atostogoms įspūdingose žydrose pakrantėse, o žiemą negąsdina stiprūs šalčiai. Vasarą temperatūra pasiekia 25-27 laipsnius šilumos, o žiemą laikosi apie 13-14 laipsnių šilumos. Vandens temperatūra vasarą kartais šokteli net iki 25 laipsnių, o žiemą gali nukristi iki 13-kos.

Lankytinos vietos

Smėlėtos ir uolėtos Kosta Brava pakrantės bei žydras vanduo - tai ne viskas ką galite aplankyti šiame auksiniame Ispanijos ruože. Gurmanai turėtų nepraleisti galimybės išbandyti geriausias regiono vyno rūšis, aktyvūs keliautojai - išbandyti visas vandens sporto šakas, o keistuoliai menininkai - aplankyti Salvadoro Dali muziejų. Be abejo, neturėsite teisės sakyti, jog lankėtės Kosta Bravoje, jei neapsilankysite gražiausiuose pakrantės miesteliuose - Roses ir Girona.

Vyno degustacija

Nuo Romos imperijos laikų šiose vietovėse buvo gaminamas vynas. Mineralais turtingas dirvožemis, šilta klimatas ir šiaurės vėjas sudarė puikias sąlygas paruošti išskirtinio skonio vynus. Geriausia būtų keliauti tiesiai į Emporda kur galėsite patyrinėti vyno rūsius, vynuogynus ir vynines. Na, o norintiems pajusti vynuogių kokybę išskirtinai, privalu nuvykti į Castillo de Perelada ir Celler Can Sais, kuriuose vynuogės įtrauktos net į spa procedūras!

Vandens sporto pramogos

200 km ilgio pakrantė gali pasigirti turinti daugiau nei 30 licenzijuotus nardymo centrus ir čia galėsite išbandyti turbūt kiekvieno tipo vandens pramogas: kayaking, kaitavimą, vandenslides kruizus, buriavimą ir dar daugiau. Kaitavimo entuziastai gali pagauti stiprius vėjo gūsius nutolę vos keliais šimtais metrų nuo Gulf of Roses ar Pals paplūdimių kranto.

Caldes de Malavella

Jeigu kažkada prieš tai teko praleisti bent kelias dienas Katalonijoje, turbūt teko ragauti Vichy Catalan mineralinį vandenį, kuris pasižymi stipriu ir sūroku skoniu. Caldes de Malavella yra šio vandens šaltinis. Pastatas, įrengtas dar romiečių laikais, puikiai išlaikė savo sienas ir tarnavo kaip terminių vandenų baseinas ne vienai kartai. Čia vykite pasimėgauti atpalaiduojančiu spa terminiuose šaltiniuose.

Platja de Tamariu

Šis paplūdimys puikiai tinka atostogoms su šeima. Tamariu miestelyje rasite ir pramogų vaikams, ir restoranų su puikiais jūrų gėrybių patiekalais. Pasagos formos pasakiškame paplūdimyje suaugusieji gali džiaugtis didele vandens sporto šakų pasiūla: nuo irklavimo iki nardymo.

Platja Fonda

Jeigu turistinės vietos jau spėjo išvarginti, geriausia mintis būtų traukti tiesiai į laukinį Platja Fonda paplūdymį. Kadangi ši nuošali vieta pasiekiama tik nusileidus stačiu kalnų keliuku pėsčiomis, ji ne taip lengvai prieinama didelėms turistų minioms. Čia visiškai neišvystyta turizmo infrastruktūra. Apsupti nuostabios laukinės gamtos, pilko smėlio ir žydro vandens pasijusite lyg ramybės oazėje.

Tossa De Mar

Čia sielos ramybę ras tiek geriausių smėlėtų paplūdimių, tiek turtingos istorijos ieškotojai. Į uolėtus krantus remiasi auksinio smėlio paplūdimys ir skalauja žydras vanduo, puikia tinkantis nardymui. Viduramžių laikus menančios “Vila Vella” tvirtovės sienos ir bokštai atveria kvapą gniaužančius vaizdus į miesto ir jūros panoramą. Ši įlanka dažnai minima kaip Viduržemio jūros perlas.

Roses

Ši Costa Bravos dalis labai įvairi - Roses gali pasiūlyti tiek auksinius smėlėtus paplūdymius, tiek uolėtas pakrantes, nuo kurių atsiveria pasakiški vaizdai. Miestelyje galite paragauti įviairiausius jūros gėrybių patiekalus restoranėliuose romantiškai žvelgdami į jūros tolius. Pabaigai, nepamirškite žvilgtelėti į 16-to amžiaus tvirtovės liekanas, menančias Čiarlzo 5-ojo valdymo laikus. Jos paskirtis buvo ginti Ispanijos krantus nuo piratų atakų ir prancūzų.

Salvadoro Dali muziejus (15 eurų)

Jeigu esate vienas iš tų, kuris galvoja, jog muziejai varo nuobodulį, o juose lankosi tik pensininkai - apsilankę šiame muziejuje, nuomonę pakeisite kardinaliai. Salvadoras Dali ko gero buvo vienas ekscentriškiausių ir beprotiškiausių savo meto menininkų, kuris be kuklumo sau pasistatė muziejų. Tačiau ne bet kokį. Pastato išorė primena vaikišką pokštą: visos sienos ir stogas nusėtas kiaušinių ir bandelių skulptūromis. Jeigu dėl keistų priežasčių nenustebins pastato išorė, tai tikrai aikčioti privers jo vidus - čia eksponuojami tokie meninininko vaizduotės dariniai kaip aktorės Major Vest veido pavidalo kambarys, erdviniai paveikslai, manekenai-akvariumai ir kitos šokiruojančios ekspozicijos.

Girona

Daugiau nei 30 procentų šio miestelio yra saugoma dėl istorinės ir kultūrinės vertės. Klajones po miestelį galite pradėti nuo senamiesčio, užkonservavusio savo grožį net nuo Viduramžių, apsilankyti ne viename įdomiame muziejuje ar papietauti viename geriausių pasaulio restoranų. Na, o norėdami pajusti tikrąją miestelio dvasia, prieš išvykdami pereikite žydų kvartalą ir patyrinėkite senovines miesto sienas.

Dokumentai

Skrendant į Ispanija, užteks su savimi turėti ID kortelę, pasas nebūtinas.


Svarbios frazės

Išmokite kelias katalonų kalbos frazes: “Hola”- labas!, “si us plau” - prašau!, “com estás?” - kaip laikaisi?


Grynieji pinigai

Visada su savimi turėkite ir grynųjų pinigų. Ne visur pavyks atsiskaityti banko kortele.

Skrydžiai

Dauguma pigių skrydžių vykdomi į Girona Costa Brava arba Barselonos oro uostus. Gironos oro uostas įsikūręs pačioje Costa Bravos širdyje. Nuo Gironos miestelio oro uostas nutolęs 17 kilometrais, nuo Lloret de Mar - 31 kilometrais, Tossa de Mar - 42 kilometrais. Norėdami iš Gironos oro uosto pasiekti Gironos miestelio centrą, sėskite į 605 autobusą. Kelionė užtruks 20 minučių, o bilieto kaina - 2,75 eurai. Barselonos oro uostas nutolęs apie 160 kilometrais nuo Costa Bravos.

Valiuta

Ispanijos valiuta - euras.

Kelionė su šeima

Jeigu keliaujate su vaikais, pradžiuginkite juos kelione į vieną didžiausių vandens parkų Europoje - Water World, kuris įsikūręs Lloret de Mar. 

Kalba

Costa Brava regionas priklauso Katalonijai, todėl dažniau vietinius girdėsite kalbant kataloniškai nei ispaniškai.

Paplūdimiai

Vieni geriausių Costa Bravos laukinių paplūdimių pasiekiami tik pėsčiomis.

Kalba


Planavimas

Vasarą - labiausiai užimtas mėnuo Costa Bravoje. Planuodami vasaros atostogas, pasiūlymų ieškokite jau gerokai iš anksto.

Kelionės būdas

Geriausias būdas ištyrinėti ilgos pakrantės apylinkes - automobiliu. Nors čia yra viešojo transporto tinklas, tačiau jis nėra labai išplėtotas - į daugumą paslėptų bet labai ypatingų miestelių autobusas net neveš.