Miesto mokesčiai: kiek?

Prie kiekvieno kelionės pasiūlymo matote neįskaičiuotus KURORTO/MIESTO mokesčius. Koks tai mokestis ir koks jo dydis yra kiekvienoje šalyje?

Kurorto/miesto mokesčius, dar kitaip vadinamus pagalvės mokesčiu, kiekviena miesto savivaldybė įsiveda individualiai. Dažniausiai šis mokestis yra skirtas gerinti miesto infrastruktūrą, skatinti turizmą kurorte, gerinti poilsio kokybę, gražinti kurorto aplinką. Mokestis imamas apsistojus viešbučiuose ar kitose apgyvendinimo įstaigose ir dažniausiai yra mokamas už vieną nakvynę: kiek naktų naudositės viešbučio pagalve, už tiek ir reikės susimokėti. Įsiregistruojant viešbutyje Jūsų bus paprašyta sumokėti mokestį vietoje, todėl į pasiūlymų kainas šis mokestis negali būti įskaičiuotas. Toliau pateikiame turistų itin pamėgtų kurortų ir miestų apytikslias pagalvės mokesčio sumas, kad galėtumėte lengviau susiplanuoti savo kelionės išlaidas.

MALTA. 0,50 €/ asmeniui už parą

GRAIKIJA. Šioje šalyje mokestis priklauso nuo viešbučio kategorijos: 5★/4 € nakčiai už kambarį, 4★/3 € nakčiai už kambarį, 3★/1,50 € nakčiai už kambarį, 2★,1★/0,50 € nakčiai už kambarį. 

ISPANIJA. Šioje šalyje mokestis priklauso nuo viešbučio kategorijos ir nuo kurorto.

BARSELONA: 5★/ 2,50 € asmeniui už parą, 4★/1,25 € asmeniui už parą, 3★ ir žemesnio rango viešbučiuose/ 0,75 € asmeniui už parą.

MALJORKA: 5★/4 € asmeniui už parą, 4★/3 € asmeniui už parą, 3★/2 € asmeniui už parą, 2★ ir 1★/2 € asmeniui už parą.

ITALIJA. Šioje šalyje mokestis priklauso nuo viešbučio kategorijos ir nuo miesto.

RIMINIS: 5★/3 € asmeniui už parą, 4★/2,5 € asmeniui už parą, 3★/1,5 € asmeniui už parą, 2★/0,7 € asmeniui už parą, 1★/0,5 € asmeniui už parą.

MILANAS: 5★/5 € asmeniui už parą, 4★/5 € asmeniui už parą, 3★/4 € asmeniui už parą, 2★/3 € asmeniui už parą,1★/2 € asmeniui už parą.

VENECIJA: 5★/5 € asmeniui už parą, 4★/4 € asmeniui už parą, 3★/3 € asmeniui už parą, 2★/2 € asmeniui už parą, 1★/1 € asmeniui už parą.

NEAPOLIS: 5★/4 € asmeniui už parą, 4★/3 € asmeniui už parą, 3★/2 € asmeniui už parą, 2★/1 € asmeniui už parą.

UKRAINA. Šioje šalyje miesto mokestis - 1% nuo išlaidų apgyvendinimo įstaigoje.

KIPRAS. Šioje šalyje nėra taikomas atskiras mokestis, dažniausiai jis jau yra įtrauktas į viešbučio kainą.

KROATIJA. Suagusieji moka 1€/asmeniui už parą, iki 12 metų vaikams nemokamai.