Maljorka – rojus žemėje

Maljorka - didžiausia Ispanijos sala, kurios krantus skalauja Viduržemio jūra. Kiekvienais metais ši sala sulaukia milijonų turistų dėl savo palankaus klimato – vasaros metu čia nėra alinančių karščių, o žiemą galima mėgautis švelniu oru. Nors tai ir didžiausia Ispanijos sala, tačiau ją apkeliauti nebus sunku vienos kelionės metu, nes atstumai yra tikrai nedideli. O pamatyti yra ką! Maljorka žavi turistus savo įspūdingais gamtos vaizdais, kalnais, laukiniais paplūdimiais, istoriniu architektūriniu palikimu. Sala gali pasiūlyti turistams ramų poilsį plačiuose ir smėlėtuose paplūdimiuose bei aktyvų poilsį – kopiant kalnais. O ispanų svetingumas, draugiškumas nepaliks nė vieno abejingo ir saloje jausitės lyg rojaus kampelyje, kur visi savi. 


Lankytinos vietos

Lankantis Maljorkoje galėsite pažinti du skirtingus salos gyvenimus - aktyvų ir pašėlusį sostinėje Palma ir ramų, gamtos ir istorijos apsuptą, nutolusį nuo miesto šurmulio poilsį. Ši Ispanijos sala traukia turistus dėl įspūdingo kraštovaizdžio, todėl čia netrūksta natūralios gamtos objektų. Taip pat sala yra išssaugojusi ir savo istorinį palikimą, kurį verta aplankyti atostogų metu. O tiems, kurie yra ištroškę linksmybių, Maljorkos sostinė tikrai neleis nuobodžiauti. 


Cap de Formentor

Šiauriausias Formentor pusiasalio taškas, kuris dar vadinamas vėjų susitikimo tašku. Tai neįprasto grožio vieta, kur atsiveria nuostabus įlankos vaizdas. Tiesa, kelias iki šios vietos taip pat kvapą gniaužiantis, nes siauri serpentinų keliukai privers ne vieną kartą stabtelti. Pasiekę viršūnę, galėsite pamatyti ir garsųjį Formentor švyturį, bet didžiausią įspūdį čia paliks nuostabus atsiveriantis vaizdas ir laukinė gamta aplink.

Drach urvai

Lietuviškai vadinami Drakono urvai yra natūraliai susiformavę urvai, kuriuos privaloma pamatyti, lankantis Maljorkoje. Oloje esantis Martelio ežeras yra vienas didžiausių požeminių ežerų pasaulyje, kurio ilgis siekia net 177 m. Viduje esančios uolose yra padarytas specialus apšvietimas, suteikiantis įspūdingą grožį. Urvus rekomenduojama aplankyti plaukiojant ežere valtimis, o fone skambanti klasikinė muzika sukurs ypatingą atmosferą, kuri dar ilgai išliks jūsų atmintyje. Saloje galite rasti ir keletą kitų urvų, kurie yra pritaikyti lankytis turistams: Hams, Genova, Cova Blava, Arta. Atostogaujant Maljorkos saloje būtina išvysti šiuos unikalius gamtos stebuklus.

Valdemosa miestas

Valdemosa miestas

Įspūdingas salos miestas, kurį supa Sierra de Tramuntana kalnai. Šio miesto traukos obejktas - XIV a. Cartuja de Valldemossa vienuolynas. Ši vieta žymi dėl to, kad joje gyveno vienas garsiausių pasaulio kompozitorių – Šopenas, ir dabar turistams leidžiama pažvelgti, kur tuo metu kūrė didis menininkas. Taip pat vienuolyne yra įkurtas ir šiuolaikinio meno muziejus. Miestelio architektūra išsiskiria savo autentiškomis, akmenimis grįstomis siauromis gatvelėmis bei išlikusia senąja architektūra ir įspūdingais sodais.

Alcudia

Istorinių vietų mėgėjai šiame salos miestelyje galės pasivaikščioti po senovinį romėnų miestelį. Ten rasite iš senųjų laikų išlikusias Santa Ana ir Sant Jaume bažnyčias, kuriose saugomas brangiausios istorinės vertybės. Viduramžių istorijos palikimas, romėnų laikus menantys griuvėsiai yra nuostabus traukos objektas istorijos mylėtojams. Tačiau miestelis Maljorkos saloje yra populiarus ne tik dėl savo istorinio palikimo, bet ir dėl vieno geriausio, 10 km besidriekiančio paplūdimio visoje saloje. Can Picafort kurortas yra mėgstamas dėl atsiveriančio vaizdo, kuris leidžia mėgautis ypatingu saulėlydžiu. Dalis paplūdimio yra nacionalinio Maljorkos parko teritorijoje, todėl čia galima išvysti ir laukinės gamtos vaizdų.

Belverio pilis

Belverio pilis

Lankantis Palmos mieste, verta aplankyti Belverio pilį, kuri yra apie 2 km nuo sostinės centro. Pilis išsiskiria dėl savo apvalios formos, tai vienintelė tokio tipo pilis visoje Ispanijoje. Patekę į pilį galite pasimėgauti nuostabiu panoraminiu Palmos miesto vaizdu, pajausti XIV amžiaus dvasią, išsilaikiusią pilies sienose ir aplankyti išskirtinį muziejų, kuriame eksponuojami visi salos radiniai iš skirtingų laikotarpių. Tai puiki vieta pasimėgauti salos grožiu ir iš arčiau susipažinti su jos istorija.

Palma miestas

Maljorkos sostinė Palma – labiausiai apgyvendintas salos miestas, kur rasite ir istorija kvepiančių pastatų, ir pašėlusį naktinį gyvenimą. Šiame mieste verta praleisti bent jau dieną, tam, kad spėtumėte pamatyti įspūdingus architektūros paminklus, paragauti vietinio ispaniško maisto ir pasilinksminti su ispanais (o jie linksmintis tikrai moka!). Vaikščiodami Palmos senamiesčio gatvėmis aplankykite garsiąją La Seu katedrą, kuri yra laikoma vienu įspūdingiausių gotikiniu pastatų visoje Europoje. Vaikščiojant gatvelėmis pastebėsite ir daugybę kitų gotikinių pastatų, kuriuose įsikūrę maži muziejai, galerijos leis iš arčiau susipažinti su Maljorkos istorija. Būtinai užsukite ir į vietinį ispanų turgų Mercat de Santa Catalina, kur galėsite įsigyti šviežiausių saloje užaugintų vaisių, daržovių bei jūros gėrybių. Tai miestas, kuriame dienos metu galėsite pažinti miesto kultūrinį gyvenimą, šalia esančiame paplūdimyje pailsėti, o vakare pasinerti į linksmybių sūkurį – sostinėje gausu įvairiausio stiliaus barų, naktinių klubų, kuriuos rasite La Lonja kvartale.

Pramogos

Įspūdinga Maljorkos gamta suteikia galimybę daug pramogų rasti ir ekstremalų sportą mėgstantiems turistams. Čia galima išbandyti jėgos aitvarų sportą, buriavimą, banglenčių sportą ar nardymą. Kadangi Maljorkos sala yra kalnuota, čia taip pat yra įrengti takai žygiams po kalnus – galima pasirinkti paprastus arba ekstremalius maršrutus, kur netrūks kvapą gniaužiančių išbandymų. 

Linksmai dieną praleisti puikiai tinka ir vienas iš trijų Maljorkoje esančių vandens parkų Aqualand Arenal, kuris yra didžiausias saloje. Čia galėsite ne tik mėgautis ekstremaliomis vandens čiuožyklomis, bet ir pasimėgauti skaniu maistu ar tiesiog pailsėti gamtoje, nes šiame pramogų parke žaliųjų zonų netrūksta. 

Palma aquarium – vienas didžiausių Europos akvariumų, įkurtas Palmos miesto centre. Akvariumuose nardo apie 8000 skirtingų rūšių jūros gyvūnų. Taip pat akvariumas siūlo ir ekstremalią pramogą – nardymą su rykliais. Verta apsilankyti tiems, kurie domisi povandeninio pasaulio paslaptimis.


Maistas

Maljorkos virtuvė yra turtinga mėsos (ypatingai kiaulienos, avienos) patiekalais bei jūros gėrybėmis, kurių gausu saloje. Privaloma paragauti ispaniškos paella, kuri leis pasimėgauti ne tik jūros gėrybėmis, bet pajausti ir vietinių užaugintų prieskoninių ir žolelių skonį. Tai tradicinis ispaniškas patiekalas, kurį rasite bet kuriame restorane. Taip pat būtina paragauti ir tradicinių ispaniškų sumuštinukų tapas, kur kiekvienas ras sau tinkamą skonį, nes jų yra daugiau nei 50 skirtingų rūšių. Ispanai tapas valgo kaip užkandį, kuris puikiai tinka mėgaujantis ispanišku vynu ar alumi. Rekomenduojama valgyti ne turistiniuose restoranuose, bet vietinėse, mažų miestelių kavinėse, kur pajausti tikrą ispaniško maisto skonį ir šviežumą.


Transportas

Maljorkoje yra gerai išvystytas viešasis transportas, todėl nesunkiai pasieksite visas pagrindines salos vietas autobusu. Tačiau patogiausias būdas keliauti saloje yra išsinuomoti automobilį, jei norėsite pasiekti kalnuose esančias įspūdingo grožio vietas, pažinti laukinius paplūdimius ar tiesiog atidžiau susipažinti su įspūdinga gamta.

Miesteliuose galima išsinuomoti dviračius, kuriais lengvai apvažiuosite visus žymiausius objektus.