Odesa - kurortas Jūsų ekonomiškoms atostogoms

Odesa – pats didžiausias Ukrainos uostamiestis, kuris ribojasi su Juodąja jūra ir yra net trečias miestas šalyje pagal gyventojų skaičių. Odesos vietiniai gyventojai didžiuojasi savo istoriniu bei kultūriniu paveldu, puikia architektūra ir išskirtiniais paminklais ir skulptūromis.

Odesoje atvykę turistai stebisi tuo, kad čia labai mažos kainos, o vykstantys vakarėliai nesibaigia iki aušros. Todėl tikriausiai Odesa neretai ir vadinama mergvakarių bei benvakarių rojumi, o atostogų į Odesą atvykę turistai gali pasijusti tikrais turtuoliais. 

Lankytinos vietos

Atvykę atostogų į Odesą tikrai rasite ką pamatyti bei ką nuveikti. Pasivaikščiokite miesto gatvėmis, užsukite į jaukias miesto kavines, pamatykite keisčiausius lankytinus objektus bei apsilankykite Odesos operos ir baleto teatre,

Namas su viena siena

Skamba keistai ir kartu įdomiai, tiesa? Šis namas Odesoje, kaip ir kitos lankytinos vietos Odesoje, taip pat sulaukia didelio turistų dėmesio. Šis pastatas iš pačio pirmo žvilgsnio gali atrodyti toks kaip ir visi pastatai, niekuo neišsiskiriantis Odesoje. Tačiau jei į šį pastatą pažvelgsite kitu kampu, jis atrodys tarsi turintis tik vieną vienintelę priekinę namo sieną ir nieko daugiau. Tai tik optinė iliuzija, tačiau juk tai ir yra įdomu.

Odesos uostas

Odesos uostas yra didžiausias Ukrainoje ir vienas svarbiausių Juodojoje jūroje. Atvykę į Odesa pasivaikščiokite šio uosto pakrante ir pamatysite koks jis yra svarbus miesto gyvybingumui. Uoste pamatysite laivų, burlaivių ir praeivių judėjimą, o pačiame uosto gale atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą, o vakare čia yra ypatinga vieta stebėti tikrai išskirtinius saulėlydžius.

Odesos Deribasovo pėsčiųjų gatvė

Ši gatvė yra viena pagrindiniu Odesos gatvių. Čia įsikūręs geriausi restoranai, kavinės, vardinius drabužius pardavinėjančios parduotuvės bei praeivius linksmina gatvės muzikantai. Čia visada sklinda maloni atmosfera kurianti jaukų Odesos vaizdą.

Potiomkino laiptai

Tai vienas lankomiausių objektų Odesoje. Šie laiptai atsirado XIX a. norint tiesiogiai sujungti uostą ir patį miestą. Nors žiūrint iš laiptų apačios atrodo, kad jie yra begaliniai ir remia dangų, tačiau tai tik optinė iliuzija. Viso čia yra tik 192 laipteliai su dešimt vienodų atkarpų. Pasiekus Poriomkino laiptų viršų atsiveria graži miesto ir Juodosios jūros su Odesos uostu panorama.

Odesos operos ir baleto teatras (nuo 5€ asm.)

Tai pirmasis teatras Ukrainoje, pastatytas su unikalia pastato akustika. Šio teatro dekoras kupinas baroko ir rokoko stiliaus. Kadaise pamatyti čia vykstančius renginius galėjo tik miesto turtingieji ir įtakingi žmonės, tačiau dabar čia gali apsilankyti ir pamatyti rodomus spektaklius visi norintieji. Jei per atostogas Odesoje planuojate apsilankyti operos ar baleto spektaklyje, į lagaminą įsidėkite puošnesnių drabužių – to reikalauja teatro valdytojai.

Odesos katakombos (nuo 15€ asm.)

Didžiausias požeminių tunelių tinklas visame pasaulyje, kurio ilgis siekia net 2500 km. Kadaise požeminius tunelius pradėjo kasti miesto statytojai, o ten iškasamas kalkakmenis buvo naudojamas pastatų statyboms Odesoje. Pamažu katakombos plėtėsi ir taip ilgainiui tapo didžiausiomis katakombomis pasaulyje, išraizgytomis po miestu. Ankščiau šias katakombas naudojo kontrabandininkai, čia slėpėsi Antrojo pasaulinio karo partizanai, o pasibaigus karui – nusikalstamos grupuotės. Dar ir dabar šiuose tuneliuose yra randami partizanų ginklai ir net jų palaikai. Nors įėjimai į šias katakombas yra išsibarstę po visą Odesą, turistų yra prašoma į jas įeiti tik tam leistinose vietose, nes net ir iki šių dienų ne visi tuneliai yra ištirti ir saugūs.

Odesos turgūs

Apsilankyti Odesos turguose yra privaloma kai lankote šalį. Turguje rasite visko: prieskonių ir kitų žolelių iki šviežios, tik ką pagautos žuvies. Odesoje garsiausias turgus vadinasi „Privoz“ – šis 7 km už Odesos ribų esantis turgus yra didžiausias Europos lauko turgus. Iš čia galėsite įsigyti ir lauktuvių namiškiams bei draugams.

Arkadia

Tai pats populiariausias paplūdimys visoje Odesoje. Čia rasite restoranus, barus, naktiniu klubus bei kitas pramogas, kurios Jūsų atostogoms suteiks savotiško žavesio. Neretai arkadijos rajonas Odesoje yra pavadinamas „Ukrainos Ibiza“ – juk čia, Odesos vakarėliuose kartais vyksta visame pasaulyje žinomų žvaigždžių koncertai.

Žmonės

Dažnas apsilankęs Odesoje, nepamirš paminėti, jog čia sutikti vietiniai gyventojai palieka nuostabų įspūdį. odesiečiai yra itin malonūs, paslaugūs ir linksmi žmonės, kurie nepraleis progos prajuokinti net ir liūdniausią žmogų kompanijoje. Būtent savotišku humoro jausmu odesiečiai garsėjo Azijos ir buvusios sovietų sąjungos šalyse – esą čia gimsta geriausi anekdotai. Itin didelis privalumas keliaujantiems – rusų kalba, kurios pagalba galėsite iš dar arčiau pažinti vietos gyventojus.

Kaip pasiekti Odesos miesto centrą iš oro uosto?

Odesos miesto centrą iš oro uosto galite pasiekti keliais būdais. Pirmasis jų — viešuoju tranpsortu. Išėję iš oro uosto sėskite į 117 numeriu pažymėtą autobusą, jis Jus nuveš iki Odesos miesto centro. Autobusas kursuoja kas 10 - 30 min. ir iki Odesos miesto centro nuvažiuoja per maždaug 1 val. Autobuso bilietus reikia pirkti tiesiogiai iš vairuotojo ir bilietas kainuoja apie 1 EUR asmeniui.

Antrasis būdas — troleibusai. Turėtumėte įsėsti į 14 numeriu pažymėtą troleibusą. Jis važiuoja iki Odesos miesto geležinkelio stoties ir užtrunka apie 40 min. kelio. Troleibuso bilietus reikia pirkti tiesiai iš vairuotojo. Bilietas asmeniui kainuoja apie 30 - 40 EUR centų.

Taip pat galite naudoti UBER programėlę taip išsikviesdami privatų vairuotoją. Iš Odesos oro uosto iki miesto centro su UBER Jums kainuos apie 7 EUR asmeniui.

Iš Odesos oro uosto keliaujant į miesto centrą su taksi asmeniui gali kainuoti apie 5 - 7 EUR, priklausomai nuo to, kurioje tiksliai vietoje paprašysite Jus išleisti.

Arbatpinigiai

Visose šalyse yra mandagu palikti arbatpinigių už gerą aptarnavimą tiek kavinėse, tiek taksi vairuotojams. Vieni žmonės jų palieka daugiau, kiti mažiau, tačiau Odesoje yra priimta arbatpinigių palikti apie 10 - 15 % nuo sumos, priklausomai kaip gerai Jus aptarnavo. Arbatpinigių Odesoje palikti yra priimta baruose, kavinėse, kambarinėms viešbutyje, kurios tvarko Jūsų kambarį, taip pat grožio salonuose bei ekskursijų gidams. Taksi vairuotojai Odesoje arbatpinigių iš savo keleivių niekada nesitiki, tačiau jei Jūs savo noru suapvalinsite savo kelionės sumą nors keliais eurais, jie liks patenkinti.

Transportas

Norint keliauti po Odesos miesto centrą, patariama tai daryti pėsčiomis, kadangi atstumai nėra dideli. Atsiradus norui traukti prie jūros ar tolėliau miesto, galite rinktis iš aibės transporto rūšių. Tarp turistų itin populiarūs vietos taksi (uber) tramvajai bei autobusai. Išsikvietę taksi nesigailėsite, kadangi čia kilometro kaina siekia keliasdešimt centų, o vairuotojai garsėja kaip puikūs geros nuotaikos kompanjonai. Autobusai taip pat populiarus ir punktualus būdas keliauti, tačiau dažnai sklandžią viešojo transporto veiklą sutrukdo itin dažnai pasitaikantys smulkūs eismo ‘įvykiai’.

Valiuta

Oficiali Ukrainos valiuta yra grivina, todėl prieš keliaudami į Odesą nepamirškite išsikeisti vietinės valiutos.

Klimatas

Orai Odesoje vasarą būna saulėti ir tikrai šilti, čia vyrauja +23 – 26 laipsnių temperatūra,