Pafosas – Afroditės apdovanotas pasaulio kampelis

Pafosas – pietvakarių Kipre esantis miestas, vienas iš daugelio šalies pamėgtų kurortų. Tai vieta, kuri jau nuo Antikos laikų minima kaip graikų meilės ir grožio deivės Afroditės gimtinė. Turistus šis kurortas traukia dėl Viduržemio jūrai būdingo švelnaus klimato, smėlėtų paplūdimių ir turtingo istorinio palikimo. Pafosas skiriamas į dvi dalis – senąjį, kur galima pasigrožėti senąja Kipro architektūra ir naująjį, kur mėgaujamasi smėlėtais paplūdimiais ir naktiniu gyvenimu.


Lankytinos vietos

Meilės deivės Afroditės apdovanotas kampelis gali pasiūlyti daug įspūdingo grožio vietų, kurias privalu pamatyti ir pasisemti jų siunčiamos magiškos energijos. Legendomis apipinti gamtos kampeliai nuolat traukia begalę turistų. Todėl lankantis Pafose siūlome ne tik mėgautis komfortišku poilsiu prie jūros, bet ir aplankyti dėmesio vertas vietas. 


Archeologijos muziejus

Archeologijos muziejus

Istorijos mylėtojams Pafosas suteikia galimybę susipažinti su įspūdingais archeologiniais radiniais, mieste įsikūrusiame Archeologijos muziejuje. Čia eksponuojami visi įdomiausi ir vertingiausi salos radiniai, kurių amžius siekia net neolito laikotarpį. Tiems, kas domisi kontrastinga šalies istorija, muziejus suteiks galimybę viską pamatyti iš arti.

Lara Bay Turtle gamtos rezervatas

Vienas garsiausių Kipro nacionalinių parkų: rezervate galima išvysti nykstančią vėžlių rūšį, kurie kasmet čia deda kiaušinius. Šis parkas apsuptas nuostabios laukinės gamtos, o esantis paplūdimys įtrauktas į gražiausių šalies paplūdimių sąrašą. Tik reikėtų paminėti, jog tai laukinis paplūdimys, todėl čia turistai neras jokių patogumų, tačiau galės pasimėgauti būvimu natūralioje gamtoje.

Kato Paphos archeologijos parkas

Tai senovinio Kato Paphos miesto griuvėsiai, atrasti kasinėjant Pafoso miestą. Galima išvysti dar išlikusias senojo miesto katakombas, namų sienas, kapavietes. Taip pat yra išlikusi ir vyno dievo Dioniso šventykla. Įspūdingiausia čia yra mozaikos, kurios įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai unikaliausias radinys ne tik Pafose, bet ir visame Viduržemio jūros regione, nes mozaikose vaizduojamas senovės Graikijos gyvenimo ritmas, o jų atsiradimo data nurodoma III – IV amžius.

Pafoso fortas

Tai tvirtovė, kuri buvo pastatyta valdant Aleksandrui Makedoniečiui. Per daugelį metų ši tvirtovė buvo griaunama ir dabar yra išlikusi tik centrinė sienos dalis. Pafoso fortą nuolat aplanko tūkstančiai turistų, nes tai įspūdingas palikimas, menantis seniausius istorinius laikus. Šiuo metu tvirtovės viduje veikia galerija, o užlipus ant stogo – atsiveria įspūdinga Pafoso panorama.

Afroditės vonios

Kadangi miesto legenda byloja apie šios deivės buvimą, Pafose netrūksta vietų, kurios susijusios su deivės egzistavimu. Ši vieta yra Akamas pusiasalyje, nuo Pafoso miesto nutolusi maždaug 40 km. Šią vietą verta aplankyti ne tik dėl įspūdingo vandens baseino, apsupto uolomis ir urvais, bet ir dėl to, jog Akamas yra unikali pusiasalio vieta, nes čia negyvena žmonės. Todėl verta pasinaudoti galimybe išvysti žmogaus nepaliestą unikalų gamtos kampelį.

Afroditės akmuo

Vienas pagrindinių traukos objektų Pafose yra Afroditės akmuo, kur net ir vietiniai gyventojai tiki šios vietos didingumu. Pasak legendos, tai yra Afroditės gimimo vieta, nes būtent ties šiuo akmeniu ji išniro iš jūros bangų. Tikima, kad išsimaudžius šalia akmens esančiame vandenyje, žmogų ne tik aplankys laimė, bet taip pat jam pavyks rasti ir savo gyvenimo meilę.

Karalių kapai

Karalių kapai

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta unikali vieta, kuri nuo Pafoso miesto yra nutolusi vos 2 km. Tai požeminiai kapai, kurių atsiradimo pradžia skaičiuojama nuo 4 a. pr. Kr., tačiau praeities aura ir ramuma vis dar gaubia šią vietovę. Verta pamatyti neįprastas požemines kapavietes, išskaptuotas uolose, bei ypatingus architektūrinius elementus ir išvysti, kaip tuo laikotarpiu buvo laidojami iškiliausi bendruomenės nariai.

Pramogos

Dive Point nardymo centras – viena iš populiariausių pramogų Pafose, kuri siūlo pažinti gražiausias Viduržemio jūros vietas ir atrasti paslaptingą povandeninį pasaulį.

WaterWorld teminis vandens parkas – senovės Graikijos mitologijos tematika paremtas vandens atrakcionų parkas, kuriame pasilinksminti galės bet kurio amžiaus lankytojas.

Trodos kalnai – didžiausi kalnai Kipre tiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį. Įrengtos kalnų žygiams pritaikytos trasos leis pasimėgauti įspūdingais šalies gamtos vaizdais.

Vykdami apžiūrėti įspūdingų Afroditės uolų, užsukite į Limasolio mieste esantį Kipro vyno industrijos centrą, kur galėsite pasimėgauti vyno degustacija ir paragauti geriausių saloje gaminamų gėrimų.

Naujojoje Pafoso dalyje yra daugybė naktinių klubų, barų, kur linksmybės tęsiasi iki paryčių.


Maistas

Kaip ir kituose Viduržemio jūros kurortuose, daugiausia maisto užsiauginama tiesiog vietoje. Todėl galite būti ramūs – visos daržovės, vaisiai, prieskoniai ar žolelės bus šviežios. Kipre ypatingas dėmesys yra skiriamas maistui, tai svarbi gyvenimo dalis, todėl maisto porcijos visada yra didelės, o maisto kokybė puiki. Kiekvienas pagal savo skonį gali rinktis mėsos arba žuvies, jūros gėrybių patiekalus, nes čia jų gausus pasirinkimas. Taip pat Kipras garsus dėl vienų iš pasaulyje labiausiai vertinamų Halloumi ir Anari iš ožkos pieno gaminami sūrių, todėl būtinai paragaukite jų būdami ten, iš kur jie ir kilę.

Musaka – tai apkepas su baklažanais, malta mėsa, cukinijomis ir Bešamel padažu su sūrio užpilu.

Dolma – tai mėsa su ryžiais, suvyniota į vynuogių lapus.

Suvlaki – tai nacionalinis šašlykas iš mažų mėsos gabaliukų, o suvla – iš didelių.

Kleftiko - ėriuko mėsa, kepta specialioje molinėje krosnyje.  

Transportas

Eismas šioje šalyje vyksta kairiąja kelio puse, todėl nenustebkite, kad vairavimas saloje pirmąsias dienas pasirodys labai neįprastas.

Pafose važinėja autobusai, todėl yra puikus susisiekimas su kitais salos miestais. Tačiau, norint aplankyti kuo daugiau įspūdingų Pafoso paplūdimių ar kitų gamtos vietų, patogiausia saloje būtų keliauti automobiliu.