Taba - auksinis Egipto kurortas

Taba - vienas populiariausių Egipto kurortų, įsikūręs itin unikalioje vietoje - Raudonosios jūros Rivjera Sinajaus pusiasalyje, apsuptas keturių šalių sienų: Egipto, Jordanijos, Saudo Arabijos ir Izraelio. Būtent dėl tokios unikalios lokacijos praeityje tarp šių keturių valstybių būta daug nesutarimų dėl to, kuriai šaliai turėtų atitekti šis auksinis kurortas. Taba, daugelį metų periodiškai priklausiusi Izraelio arba Egipto valstybei, galutinai sugrįžo į Egipto pusę tik 1989 metais. Dabar tai itin turistų pamėgtas, vos 3,72 km² dydžio kurortas, kuris stebina išskirtinio grožio auksiniais paplūdimiais, puikiai tinkančiais paviršiniam ir giluminiam nardymui, ir dykumomis bei kalnais vakarinėje pusėje, kurie puikiai tinka safari ar turistinėms kelionėms.

Kadaise iš mažo beduinų kaimelio ši vieta išsiplėtė į populiarų kurortą, tačiau netapo viena iš pramoginių, turistams skirtų vietų - čia nerasi daug parduotuvių, kavinių, barų, o ir naktinis gyvenimas nėra audringas. Jeigu apsistosite dideliame viešbutyje, ko gero daugumą veiklų rasite ten arba, kirtę kaimyninę Izraelio sieną, tiek įvairiomis pramogomis, tiek dideliu parduotuvių pasirinkimu džiaugsitės spalvingame Izraelio kurorte Eilate.

Gera žinia saulės vonių mėgėjams - klimatas išbalusiam lietuviui bus itin patrauklus ištisus metus. Vasaros sezonas čia prasideda jau balandžio mėnesį ir tęsiasi iki spalio mėnesio, o vidutinė temperatūra siekia apie 27 laipsnius šilumos. Net ir žiemos sezonas čia itin malonus ir lepinantis jaukia šiluma - nuo lapkričio iki kovo vidutinė temperatūra siekia apie 20 laipsnių. Na, o geriausia žinia yra ta, jog oras čia yra gana sausas, todėl neteks nuolat prakaituoti ar keisti drabužių kelis kartus per dieną. Tačiau net į tokio sauso klimato regioną kartais atkeliauja lietaus debesys - drėgniausias mėnuo rugsėjis. Šilčiausias mėnuo Taboje - rugpjūtis, o šalčiausias - sausis. Maudytis prie Raudonosios jūros įsikūrusiame kurorte galima visus 12 mėnesių - temperatūra visus metus nenukrenta žemiau 20 laipsnių, o kartais pakyla net iki 29 laipsnių šilumos. Jau darosi aišku, jog Taba puikiai tinka vasariškam poilsiui paplūdimyje beveik ištisus metus.

Ypatingas dalykas, išskiriantis Tabą iš kitų Egipto kurortų - ilgas auksinio smėlio pakrantės ruožas ir išskirtinio grožio koralų rifai, kurie yra visai arti pakrantės, todėl prieš brendant į vandenį privalu pasirūpinti specialiu apavu. Tačiau labiau nei žydra jūros pakrantė, šis kurortas stebina nuostabiais panoraminiais vaizdais. Nuo išskirtinės Tabos lokacijos atsiveria panoraminiai vaizdai į Izraelį, Jordaniją, Saudo Arabiją bei Akabos įlanką. Norint pasižvalgyti toliau, iš Tabos patogu pasiekti Jeruzalę, Petrą ar Kairą.

Svarbu prisiminti, jog Taba priklauso Egiptui ir čia su pluoštu eurų taip lengvai neprasisuksi. Vietinė valiuta - Egipto svaras (EGP). Už vieną europinį eurą gali gauti 18.45 Egipto svarus (EGP). Kainos Taboje panašios ar netgi mažesnės nei lietuviškos ir lengvai "įkandamos" eiliniam lietuviui. Už Capuccino puodelį kavinėje sumokėsite 23 EGP (1,20 eurus), už 0.5 litro alų 27 EGP (1,40 eurus), už patiekalą pigiame restorane 60 EGP (3.30 eurus), o už trijų patiekalų vakarienę dviems žmonėms vidutinio lygio restorane - 300 EGP (16 eurų).

Lankytinos vietos

Taba garsėja ne tik auksiniu paplūdimiu ir žydra pakrante, puikiai tinkančia nardymui tarp koralų, bet ir pasižymi puikia lokacija. Labai patogu pasiekt tokius vertingus istorinius objektus kaip Salah El-Din pilis ar Šv. Kotrynos vienuolynas. Gamtos mylėtojai į savo sąrašus gali įtraukti tokius objektus kaip kalnuota Dahab dykuma, magiškas spalvotasis kanjonas Sinajuje bei maudynes Višvaši kanjone. Kadangi kurortas įsikūręs šalia sienos su Izraeliu, galima "nušauti du zuikius" ir vienų atostogų metu patyrinėti net ir gretimų šalių lobius: Jeruzalę ar kurortą Eilatą.

Ekskursijas galite įsigyti iš Tedo partnerių. Atvykus į Egiptą autobuse mūsų partnerių atstovas patikslins, kurią dieną ir kelintą valandą galėsite su juo susitikti viešbučio registratūroje.

Ekskursijos vedamos anglų ir rusų kalbomis, priklausomai nuo susirinkusios grupės. Kokia kalba bus vedamos ekskursijos reikėtų teirautis gido vietoje Egipte.

Jei norėsite susisiekti su gidu, tai jo kontaktinis numeris Taboje: +201202472276; +201211950115;

BŪTINAI prieš užsakant ekskursijas paklauskite gido, kokios gali būti papildomos išlaidos- vizoms, įrangai. Ekskursijų lankomų objektų sąrašas ir tvarka gali skirtis - dėl detalesnės informacijos konsultuokitės su gidu Taboje.

Žydroji duobė ir Dahabo gamtos protektoratas

Mėgaukitės 4-iomis kelionėmis per vieną dieną: paėmimas iš viešbučio ryte ir kelionė džipų safariu į žydrąją duobę. Ten galėsite nusimaudyti nuostabioje įlankoje, apsuptoje koralinių rifų. Po to Jūsų lauks pusvalandžio kelionė kupranugariais šalia uolų, apsipirkimas Dahabo mieste ir parvežimas į viešbutį. Į kainą įskaičiuoti beduinų pietūs ir jodinėjimas kupranugariais.

Kelionė laivu

Išvyka prasideda paėmimu iš viešbučio ir kelione iki Salah El-Deen viešbučio. Čia prasidės Jūsų kelionė laivu, truksianti nuo 09:00 iki 15:00. Tuo laiku 3 kartus stabtelėsime panardymui kartu su dviem narais. Po antro stabtelėjimo Jūsų lauks pietūs su gaiviaisiais gėrimais. Po trečio pasiplaukiojimo keliausite atgal į paplūdimį, o po to į viešbutį. Į kainą įskaičiuota: 1. Pervežimas. 2.Kelionės programa 3. Pietūs. 4. Gaivieji gėrimai. Į kainą neįskaičiuota: 1. Nardymo įranga. 2. Arbatpinigiai.

Keturračių safaris dykumoje

Paėmimas iš viešbučio ir vienos arba dvejų valandų kelionė keturračiais motociklais dykumoje.

Kelionė į Petrą laivu

Paėmimas nuo viešbučio anksti ryte. Važiuosite link Tabos Aukštumų prieplaukos, tada plauksite prabangia valtimi iki Aqabos. Ten Jūsų lauks asistentas, kuris nugabens iki įspūdingosios Petros. Po to trumpai aplankysite Mozės šaltinius ir apie 4 valandas praleisite Petros mieste, kuriame Jūsų lauks pietūs viešbutyje. Po jų važiuosite atgal į Aquabos miestą - ten turėsite ekskursiją po miestą. Kelionę baigsite laive atgal į Tabos Aukštumų prieplauką, o po jo - kelione į viešbutį. Į kainą įskaičiuota: 1. Pervežimas A/C automobiliais. 2. Plaukimas prabangiu keltu. 3. Įėjimo mokesčiai į Petrą. 4. Profesionalūs ir licencijuoti gidai visos kelionės metu. 5. Kelionė arkliais Petroje 6. Išvykimo iš Jordanijos mokestis. Į kelionę neįskaičiuoti gėrimai

Salama kanjonas ir Dahabas

Dėl magnio ir geležies oksidų kanjonas pasižymi įspūdingomis spalvomis. Nuo tamsiai rudos, raudonos iki blankiai geltonos. 40 metrų aukščio ir tik šiek tiek daugiau nei metro pločio spalvotasis kanjonas jums atims žadą. Kelionės metu aplankysite ir Dahabo miestą, kuris vietinių vadinamas - aukso miestu. Į kainą įskaičiuoti įėjimai.

Baltasis kanjonas ir Ain Khodra

Baltasis kanjonas, Ain Khodrah protektoratas, smėlio akmens erozija vadinama "Ledų uola": visa tai ir daugiau pamatysite vienos dienos metu kartu su gidu. Įskaitomos visų įėjimų išlaidos.

Šarm El Šeichas

Tituluojamas kaip gražiausias Egipto miestas arba Vidurinių rytų Europa Jus sužavės modernia Egipto civilizacija.

Dahabo miestas ir Žydroji Duobė

Dahabo koralų pusiasalis, dėl jį sudarančių geltonųjų akmenų, beduinų vadinamas auksu. Tai nuostabaus grožio miestas, apstatytas vietinėmis parduotuvėmis, prekybos centrais, kavinukėmis, nardymo centrais ir italų restoranais.

Beduinų vakarienė

Nepamirštami įspūdžiai laukia džipų safaryje, kelionėje kupranugariais ir beduinų vakarienės metu, kuomet turėsite progos paskanauti unikalios beduinų arbatos ir mineralinių vandenų.

Šv. Kotrynos vienuolynas ir Dahabas

Dienos su pilna programa kelionė, skirta aplankyti Šv. Kotrynos vienuolyną ir Dahabo miestą, kuriame turėsite galimybę apsipirkti. Į kainą įeina bilietas į vienuolyną ir pietūs Kotrynos mieste.

Šv. Kotrynos ir Mozės kalnai naktyje

Neužmirštama kelionė prasidės vidurnaktį. Būtent šiuo metu grožėsitės Mozės kalnais ir pamatysite nepakartojamą saulėtekį. Po to Jūsų lauks ir kita kelionės programos dalis - apsilankymas Šv. Kotrynos vienuolyne.

Šv. Kotrynos vienuolynas (pusdienio trukmės kelionė)

Šv. Kotrynos vienuolynas turi gilias religines šaknis. Tai mažiausios vyskupijos ir didžiausios ikonų kolekcijos, siekiančios 3-ąjį amžių, namai. Kelionės metu aplankysite: 1. Busho koplyčią; 2. Mozės šulinį; 3. Auksinės karvės akmenį; 4. Vienuolyno urnų sodą. Į kaina įskaičiuoti įėjimo bilietai ir pietus Kotrynos mieste.

Kairas su nakvyne

Kelionė, kuri niekada nebus pamiršta. Pirmoji diena: Didžiosios piramidės, Sfinksas ir Egipto muziejus. Antroji diena: "Sakkara", Memfio "Ramsio muziejus" ir Mohamed Ali pilis. Į kainą įskaičiuoti visi įėjimų bilietai, nakvynė 4* viešbutyje, pirmosios ir antrosios dienos pietūs.

Kairas be nakvynės

Ženkite žingsnį atgal į praeitį. Kvapą gniaužiantys didžiųjų piramidžių, Sfinkso ir Egipto muziejaus vaizdai jums paliks neišdildomą įspūdį. Kelionės metu galėsite apsipirkti vietinėse parduotuvėse. Į kelionės išlaidas įeina visi įėjimo bilietai ir pietūs.

Jeruzalės diena

Tarp 22:00 val. ir 05:00 val. (tikslus laikas patikslinamas vietoje su gidu) išvykstate iš viešbučio į Aravos slėnį link Negyvosios jūros, kur sustosite trumpai pertraukai. Čia turėsite galimybę išsimaudyti unikaliame ir mineralais praturtintame jūros vandenyje. Tada kelionė tęsiama į Šventąjį miestą - Jeruzalę. Ekskursiją pradėsime nuo Alyvų kalno panoramos - tinkamos vietos pristatyti miestą ir jo turtingą istoriją. Tada lankysime šventas trijų monoteistinių religijų, atstovaujamų Jeruzalėje, vietas. Pradėsime nuo Raudų sienos, kuri simbolizuoja paskutines romėnų sunaikintos žydų šventyklos liekanas. Turėsite unikalią galimybę stebėti įvairius čia ateinančius pasimelsti žydus. Jeigu Šventykla bus atvira lankytojams pakilsite į jos kalną, kur galėsite apžiūrėti garsųjį Uolos kupolą. Tada tęsime kelionę gatve, vadinama arabų prekyviete link "Via Dolorosa" - Jėzaus nukryžiavimo kelio. Šiuo keliu pasieksite Šventąją „Sepulchre“ bažnyčią, kurioje, pagal rikščionių religiją, buvo nukryžiuotas ir palaidotas Jėzus Kristus. Po to keliausite pro Naująjį Miestą link Negyvosios jūros ir atgal į Eilatą. PASTABOS: 1. Kai lankysime švenčiausias vietas, privalote apsirengti pagarbiai ir kukliai - apranga turi dengti kelius ir pečius. Galioja ir vyrams. 2. Nepamirškite maudymosi reikmenų (maudynėms Negyvojoje jūroje). 3. Žiemos metu (nuo lapkričio iki balandžio) būtini šilti drabužiai. Į kainą įskaičiuota: pervežimas iš / į Tabą, pagalba pietiniame pasienyje, licenzijuotas gidas (kalbantis anglų kalba), turistinis autobusas, Tabos sienos mokesčiai, pietūs, viza į Izraelį.

Apranga

Turėkite kuo prisidengti pečius ir kelius prieš lankydamiesi mečetėse.

Higiena

Patartina dažnai plauti rankas ir gerai nuplauti vaisius ir daržoves prieš jas valgant.

Klimatas

Saulė Egipte itin kaitri, todėl nepatartina degintis nuo 11 iki 16 valandos.

Kelionių nuotraukos

Egipte draudžiama fotografuoti oro uostus, tiltus, karinius objektus bei musulmones moteris.

Pinigai

Su savimi patartina visada turėti grynųjų pinigų, nes daugelyje vietų banko kortele neatsiskaitysite. Valiutą paprasta išsikeisti bankuose, oro uostuose ar viešbutyje.

Taisyklės maudantis

Maudantis negalima laužyti ar kitaip pažeisti koralų. Už tai taikomos 100 dolerių baudos. Saulei nusileidus maudytis draudžiama.

Geriamas vanduo

Vandens iš čiaupo gerti nerekomenduojame.

Alkoholiniai gėrimai

Alkoholinius gėrimus galėsite įsigyti tik "tax free" parduotuvėse, viešbučiuose.

Viešasis transportas

Tarp Taba Heights viešbučių kursuoja nemokamas viešasis transportas.

Pinigai

Su savimi patartina visada turėti grynųjų pinigų, nes daugelyje vietų banko kortele neatsiskaitysite.

Valiuta

Šalies valiuta - Egipto šekelis (EGP). 20 EGP = 1,10 euras. Tačiau daugelis prekybininkų priima ir JAV dolerius, ir eurus.

Dokumentai

Kelionei į Egiptą būtina pasiimti pasą, kuris po grįžimo galiotų dar 6 mėnesius.