Taba - auksinis Egipto kurortas

Taba, jau tapusi vienu populiariausių Egipto kurortų, įsikūrusi itin unikalioje lokacijoje - Raudonosios jūros Rivjera Sinajaus pusiasalyje ir apsupta keturių šalių sienų: Egipto, Jordanijos, Saudo Arabijos ir Izraelio. Būtent dėl tokios unikalios lokacijos praeityje tarp šių keturių valstybių būta daug nesutarimų dėl to, kuriai turėtų atitekti šis auksinis kurortas. Taba, daugelį metų periodiškai priklausiusi Izraelio arba Egipto valstybei, galutinai sugrįžo į Egipto pusę tik 1989. Dabar tai itin turistų pamėgtas vos 3,72 km² dydžio kurortas, kuris stebina išskirtinio grožio auksiniais paplūdimiais, puikiai tinkančiais paviršiniam ir giluminiam nardymui ir dykumomis bei kalnais vakarinėje pusėje, kurios puikiai tinka safari ar turistinėms kelionėms.

Kadaise iš mažo beduinų kaimelio ši vieta išsiplėtė į populiarų kurortą, tačiau netapo viena iš pramogomis turistams perkrautų vietų - čia nerasi daug parduotuvių, kavinių, barų, o ir naktinis gyvenimas nėra audringas. Jeigu apsistosite dideliame viešbutyje, ko gero daugumą veiklų rasite ten arba, kirtę kaimyninę Izraelio sieną, tiek įvairiomis pramogomis, tiek dideliu parduotuvių pasirinkimu džiaugsitės spalvingame Izraelio kurorte Eilate.

Gera žinia saulės vonių mėgėjams - klimatas išbalusiam lietuviui bus itin patrauklus ištisus metus. Vasaros sezonas čia prasideda jau balandžio mėnesį ir tęsiasi iki spalio mėnesio, o vidutinė temperatūra siekia apie 27 laipsnius šilumos. Net ir žiemos sezonas čia itin malonus ir lepinantis jaukia šiluma - nuo lapkričio iki kovo vidutinė temperatūra siekia apie 20 laipsnių. Na, o geriausia žinia yra ta, jog oras čia yra gana sausas, todėl neteks nuolat prakaituoti ar keisti drabužius keletą kartų per dieną. Tačiau net į tokio sauso klimato regioną kartais atkeliauja lietaus debesys - drėgniausias mėnuo rugsėjis. Šilčiausias mėnuo Taboje - rugpjūtis, o šalčiausias - sausis. Maudytis prie Raudonosios jūros įsikūrusiame kurorte galima visus 12 mėnesių - temperatūra visus metus nenukrenta žemiau 20 laipsnių, o kartais pakyla net iki 29 laipsnių šilumos. Jau darosi aišku, jog Taba puikiai tinka vasariškam poilsiui paplūdimyje beveik ištisus metus.

Ypatingas dalykas, išskiriantis Tabą iš kitų Egipto kurortų - ilgas auksinio smėlio pakrantės ruožas ir išskirtinio grožio koralų rifai, kurie įsikūrę visai arti pakrantės, todėl prieš brendant į vandenį privalu pasirūpinti specialiu apavu. Tačiau labiau nei žydra jūros pakrantė, šis kurortas stebina nuostabiais panoraminiais vaizdais. Nuo išskirtinės Tabos lokacijos atsiveria panoraminiai vaizdai į Izraelį, Jordaniją, Saudo Arabiją bei Akabos įlanką. Norint pasižvalgyti toliau, iš Tabos patogu pasiekti Jeruzalę, Petrą ar Kairą.

Svarbu prisiminti, jog Taba priklauso Egiptui ir čia su pluoštu eurų taip lengvai neprasisuksi. Vietinė valiuta - Egipto svaras (EGP). Už vieną europinį eurą gali gauti 18.45 Egipto svarus (EGP). Kainos Taboje panašios ar netgi mažesnės nei lietuviškos ir lengvai "įkandamos" eiliniam lietuviui. Už Capuccino puodelį kavinėje sumokėsite 23 EGP (1,20 eurus), už 0.5 litro alų 27 EGP (1,40 eurus), už patiekalą pigiame restorane 60 EGP (3.30 eurus) ir už trijų patiekalų vakarienę dviems žmonėms vidutinio lygio restorane - 300 EGP (16 eurų).

Lankytinos vietos

Taba garsėja ne tik auksiniu paplūdimiu ir žydra pakrante, puikiai tinkančia nardymui tarp koralų, bet ir pasižymi puikia lokacija. Labai patogu pasiekt tokius vertingus istorinius objektus kaip Salah El-Din pilis ar Šv. Kotrynos vienuolynas. Gamtos mylėtojai į savo sąrašus gali įtraukti tokius objektus kaip kalnuota Dahab dykuma, magiškas spalvotasis kanjonas Sinajuje bei maudynes Višvaši kanjone. Kadangi kurortas įsikūręs šalia sienos su Izraeliu, galima "nušauti du zuikius" ir vienų atostogų metu patyrinėti net ir gretimų šalių lobius: Jeruzalę ar kurortą Eilatą.

Ekskursijas galite įsigyti iš Tedo partnerių. Atvykus į Egiptą, autobuse mūsų partnerių atstovas patikslins, kurią dieną ir kelintą valandą galėsite su juo susitikti viešbučio registratūroje.

Ekskursijos vedamos anglų ir rusų kalbomis, priklausomai nuo

Jei norėsite susisiekti su gidu, tai jo kontaktinis numeris Taboje: +201202472276; +201211950115;

Atkreipkite dėmesį, prieš užsakant ekskursijas paklausti gido kokios gali būti papildomos išlaidos- vizoms, įrangai. Ekskursijų lankomų objektų sąrašas ir tvarka gali skirtis - dėl detalesnės informacijos konsultuokitės su gidu Taboje.

Žydrosios duobės protektoratas - 35 USD asmeniui

Mėgaukitės 4-iomis kelionėmis per vieną dieną: paėmimas iš viešbučio ryte ir kelionė džipų safariu į žydrąją duobę. Ten pasimėgausite pasiplaukiojimu dar nepaliestoje įlankoje apsupti koralinių rifų. Tuomet Jūsų lauks pusvalandžio kelionė kupranugariais šalia uolų, apsipirkimas Dahabo mieste ir parvežimas į viešbutį. Į kainą įeina beduinų pietūs ir jodinėjimas kupranugariais.

Kelionė valtimi - 30 USD asmeniui

Paėmimas iš viešbučio ir kelionė iki Tabos viešbučio Salah El-Deen, kuriame prasidės kelionė valtimi truksianti nuo 09:00 iki 15:00. Tuo metu galėsite 3 kartus stabtelti panardymui kartu su dviem narais. Po antro stabtelėjimo Jūsų lauks pietūs su lengvais gėrimais. Po pasiplaukiojimo keliausite atgal į paplūdimį ir po to į viešbutį. Į kainą įeina: 1. Pervežimas. 2. Turas minėtas ankščiau. 3. Pietūs. 4. Lengvieji gėrimai. Į kainą neįeina: 1. Nardymo įranga. 2. Arbatpinigiai.

Nardymas - 30 USD asmeniui

Paėmimas iš viešbučio anksti ryte ir kelionė į paplūdimį, kuriame valandą su puse mėgausitės koralinio rifo vaizdais ir lengvais gėrimais.

Motociklų safaris - 60 USD asmeniui

Paėmimas iš viešbučio ir valandos arba dviejų valandų kelionė keturračiais motociklais dykumoje.

Petros diena - 225 USD asmeniui

Paėmimas nuo viešbučio anksti ryte. Važiuosite link Tabos aukštumų prieplaukos, tada plauksite prabangia valtimi iki Aqabos. Ten Jūsų lauks asistentas, kuris parodys jums Petros panoramą. Trumpai aplankysite Mozės šaltinius ir apie 4 valandas praleisite Petros mieste, kuriame Jūsų lauks pietūs. Po jų važiuosite atgal į Aquabos miestą ir ten turėsite ekskursiją po miestą. Kelionę baigsite keltu atgal į Tabos aukštumų prieplauką ir kelione atgal į viešbutį. Į kainą įeina: 1. Pervežimas A/C automobiliais. 2. Plaukimas prabangia valtimi. 3. Įėjimo mokesčiai į Petrą. 4. Profesionalūs ir licencijuoti gidai visos kelionės metu. 5. Kelionė arkliais į Petrą. 6. Išvykimo mokestis iš Jordanijos. Į kelionę neįskaičiuota: 1. Gėrimai. 2. Pakartotinė viza į Egiptą (pagal užsakymą).

Vakarinis safaris - 60 USD asmeniui

Pasiruoškite išvykti anksti ryte. Pirmiausia apsilankysite spalvotąjį kanjoną, tada pamatysite Šv. Kotrynos vienuolyną, po kurio Kotrynos mieste lauks pietūs. Kelionę užbaigsite apsipirkimu Dahabo mieste ir kelione atgal į viešbutį.

Spalvotas kanjonas ir Dahabas - 40 USD asmeniui

Dėl magnio ir geležies oksidų kanjonas pasižymi įspūdingomis spalvomis. Nuo tamsiai rudos, raudonos iki blankiai geltonos. 40 metrų aukščio ir tik šiek tiek daugiau nei metro pločio spalvotasis kanjonas jums atims žadą. Taip pat aplankysite ir Dahabo miestą, kuris vietinių vadinamas - aukso miestu. Į kainą įskaičiuojamas ir įėjimas.

Baltasis kanjonas ir Ain Khodra - 35 USD asmeniui

Baltasis kanjonas, Ain Khodrah protektoratas, smėlio akmens erozija "Ledynų uola": visa tai ir daugiau vienoje dienoje kartu su gidu. Įskaitomos įėjimo išlaidos.

Šarm El Šeicho miestas - 35 USD asmeniui

Tituluojamas kaip gražiausias Egipto miestas, dar vadinamas vidurio rytų Europa tikrai sužavės jus šiuolaikinę Egipto civilizacija.

Dahabo miestas - 35 USD asmeniui

Dahabo koralų pusiasalis dėl savo geltonųjų akmenų beduinų vadinamas auksu. Tai nuostabaus grožio miestas pripildytas vietinėmis parduotuvėmis, prekybos centrais, kavinukėmis, nardymo centrais ir Italų restoranais.

Pilna beduinų vakarienė - 25 USD asmeniui

Nepamirštami įspūdžiai laukia džipų safaryje, kelionėje kupranugariais ir beduinų vakarienės metu, kurioje turėsite progos paskanauti unikalios beduinų arbatos ir mineralinių vandenų.

Šv. Kotrynos vienuolynas ir Dahabo miestas diena - 40 USD asmeniui

Puiki diena su visa programa, skirta aplankyti Šv. Kotrynos vienuolyną, taip pat apsilankyti Dahabo mieste, kuriame galėsite apsipirkti. Į kainą įeina bilietas į vienuolyną ir pietūs Kotrynos mieste.

Šv. Kotrynos ir Mozės kalnai naktyje - 40 USD asmeniui

Neužmirštama kelionę prasidėsianti vidurnaktį. Būtent šiuo metu grožėsitės Mozės kalnais ir pamatysite nepakartojamą saulėtekį. Jūsų taip pat lauks ir kita kelionės programos dalis - apsilankymas Šv. Kotrynos vienuolyne.

Šv. Kotrynos vienuolynas (pusdienio trukmės kelionė) - 35 USD asmeniui

Šv. Kotrynos vienuolynas turi gilias religines šaknis. Tai mažiausios vyskupijos ir didžiausios ikonų kolekcijos, siekiančios 3-ąjį amžių, namai. Kelionės metu aplankysite: 1. Busho koplyčią; 2. Mozės šulinį; 3. Auksinės karvės akmenį; 4. Vienuolyno urnų sodą. Į kaina įskaičiuojami visi įėjimo bilietą ir jūsų pietus Kotrynos mieste.

Kairo naktis - 250 USD asmeniui

Kelionė, kuri niekada nebus pamiršta. Pirmoji diena: Didžiosios piramidės, Sfinksas ir Egipto muziejus. Antroji diena: "Sakkara", Memfio "Ramsio muziejus" ir Mohamed Ali pilis. Į kainą įskaičiuojami visi įėjimo bilietai, nakvynė 4* viešbutyje, pirmosios ir antrosios dienos pietūs.

Kairo diena - 175 USD asmeniui

Ženkite žingsnį atgal į praeitį. Kvapą gniaužiantys didžiųjų piramidžių, Sfinkso ir Egipto muziejaus vaizdai jums paliks neišdildomą įspūdį. Kelionės metu galėsite apsipirkti vietinėse parduotuvėse. Į kelionės išlaidas įeina visi įėjimo bilietai ir pietūs.

Jeruzalės diena - 125 USD asmeniui

Anksti ryte išvykstate iš Eilato į Aravos slėnį link Negyvosios jūros, kur sustosite trumpai pertraukai. Taip pat turėsite galimybę išsimaudyti unikaliame ir sveikame vandenyje. Tada vyksite į Šventąjį miestą - Jeruzalę. Pradėsite nuo panoraminio Alyvų kalno vaizdo ir miesto istorijos. Tada aplankysite šventas trijų monoteistinių religijų, atstovaujamų Jeruzalėje vietas: pradėsite nuo Raudų sienos, kuri yra paskutinė romėnų sunaikinta žydų šventykla. Paprastai galite pamatyti įvairius žydų tipus, kurie ateina melstis šitoje šventoje vietoje. Jeigu Šventykla bus atvira lankytojams pakilsite į jos kalną, kur galėsite pažvelgti į garsųjį Romos kupolą. Tada tęsite kelionę per arabų parduotuves į "Via Dolorosa", kur pamatysite Jėzaus kankinimo vietą. Tuomet keliausite į Šventąją „Sepulchre“ bažnyčią, kurioje pasak krikščionių religijos buvo nukryžiuotas ir palaidotas Jėzus Kristus. Po to keliausite pro naująjį miestą link Negyvosios jūros ir atgal į viešbutį. PASTABOS: 1. Kai lankysime švenčiausias vietas, reikia turėti pagarbią ir kuklią aprangą, dengiančią kelius ir pečius. Galioja ir vyrams. 2. Norint paplaukioti Negyvojoje jūroje, reikia su savimi turėti maudymosi reikmenis. 3. Žiemos metu (nuo lapkričio iki balandžio) būtini šilti drabužiai. Į kainą įskaičiuota: pervežimas iš / į Tabą, pagalba pietiniame pasienyje, licencijuotas gidų vadovas (anglu arba rusų kalba), turistinis autobusas, Tabos sienos mokesčiai, pietūs, viza į Izraelį.

Apranga

Turėkite kuo prisidengti pečius ir kelius prieš lankydamiesi mečetėse.

Higiena

Patartina dažnai plauti rankas ir gerai nuplauti vaisius ir daržoves prieš jas valgant.

Klimatas

Saulė Egipte itin kaitri, todėl nepatartina degintis nuo 11 iki 16 valandos.

Kelionių nuotraukos

Egipte draudžiama fotografuoti oro uostus, tiltus, karinius objektus bei musulmones moteris.

Pinigai

Su savimi patartina visada turėti grynųjų pinigų, nes daugelyje vietų banko kortele neatsiskaitysite. Valiutą paprasta išsikeisti bankuose, oro uostuose ar viešbutyje.

Taisyklės maudantis

Maudantis negalima laužyti ar kitaip pažeisti koralų. Už tai taikomos 100 dolerių baudos. Saulei nusileidus maudytis draudžiama.

Saulei nusileidus maudytis draudžiama

Geriamas vanduo

Vandens iš čiaupo gerti nerekomenduojame.

Alkoholiniai gėrimai

Alkoholinius gėrimus galėsite įsigyti tik "tax free" parduotuvėse, viešbučiuose.

Viešasis transportas

Tarp Taba Heights viešbučių kursuoja nemokamas viešasis transportas.

Pinigai

Su savimi patartina visada turėti grynųjų pinigų, nes daugelyje vietų banko kortele neatsiskaitysite.

Vizos

Kelionei į Tabą būtina viza. Dažniausiai ji suteikiama kartu su kelionės pasiūlymu.

Valiuta

Šalies valiuta - Egipto svaras (EGP). 20 EGP = 1,10 euras.

Dokumentai

Kelionei į Egiptą būtina pasiimti pasą, kuris po grįžimo galiotų dar 6 mėnesius.