Riminis – vasaros atostogų sostinė

Adrijos jūros pakrantėje įsikūręs vienas seniausių kurortų, kuris dažnai vadinamas Europos vasaros atostogų sostine. Čia turistus traukia net 40 km besitęsiantis smėlėtas paplūdimys, ypatingai skanus itališkas maistas, idealus saulėtas klimatas ir gausybė įvairiausių pramogų. Šiame mieste gyvas ir architektūrinis palikimas, kuris žavi turistus įspūdingais statiniais, menančiais didingą Italijos istoriją.


Lankytinos vietos

Itališkas kurortas - Riminis - gali pasiūlyti ne tik komfortiškas atostogas prie Adrijos jūros, su nuostabiais paplūdimiais, bet ir įdomių vietų, kurias verta aplankyti. Miestas yra išsaugojęs savo senąją istoriją, čia gausu statinių, kurie primena renesanso laikus. Turistams, kurie nespėjo dar aplankyti visos Italijos ir pamatyti jos žymiausių objektų, Riminis siūlo Miniatiūrų parką, kuriame sutalpinta visa Italija. Būtų nuodemė neaplankyti nykštukinės San Marino valstybės, kuri yra tik už 25 km nuo miesto. Nors miestas ir yra laikomas vasaros pramogų ir atostogų sostine, tačiau kiekvienas čia ras sau tinkamą poilsį. 

Piazza Tre Martiri

Istorinė centrinė Riminio aikštė, kurioje gausu senovės Romos architektūrinių paminklų. Šioje aikštėje galima aplankyti Julijaus Cezario skulptūrą bei XVI a. Tempietto di Sant Antonio bažnyčią ir daugelį kitų istorinių objektų, muziejų. Taip pat ši aikštė yra turistų traukos centras, nes čia įsikūrę geriausi miesto restoranai, barai bei prabangiausios parduotuvės.

Augusto triumfo arka

Tai seniausia iki mūsų dienų išlikusi antikinė triumfo arka. Šis įspūdingas statinys yra laikomas svarbiausiu miesto simboliu, kuris pasakoja apie dar antikos laikus menamą Italijos istoriją ir Rimini miesto svarbą joje.

Tiberijaus tiltas

Prieš daugiau nei 2000 metų pastatytas tiltas, jungiantis Riminio centrą su senuoju žvejų kvartalu. Jo sudėtingas arkas puošia akmenys, atgabenti iš Istrijos pusiasalio. Šis istorinis paminklas žavi turistus galimybe prisiliesti prie senove dvelkiančių konstrukcijų, kurios byloja apie kadaise buvusią didingą Italijos istoriją. Nors tiltas ir skaičiuoja daugiau nei du tūkstančius metų, tačiau juo vis dar leidžiamas eismas automobiliais. Priverčia susimąstyti, kokiu būdu tuo metu gyvenę žmonės sugebėjo pastatyti tokį tvirtą statinį, kuris dar ir dabar gyvas.

Miniatiūrų parkas

Tai išskirtinis parkas Rimini mieste, kur galėsite išvysti daugiau nei 200 žymiausių Italijos objektų vienoje vietoje. Po atviru dangumi eksponuojami architektūros paminklai leis bent tokiu būdu išvysti visos Italijos grožį. O galbūt paskatins planuoti ir kelionę į kitus Italijos miestus.

Sismondo pilis

1437 m. pradėta statyti pilis, kurios tik centrinis pilies branduolys yra išlikęs. Vėliau pilis buvo paversta kareivinėmis, o dabar ją galima lankyti turistams. Ten dažnai vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Malatestos šventykla

Renesanso laikus primenantis statinys, dar kitaip vadinamas šv. Pranciškaus bažnyčia, laikomas garsiausiu ir įspūdingiausiu Riminio pastatų. Ši gotikinio stiliaus šventykla akį traukia dėl įspūdingų marmurinių sienų, ypatingo dydžio kolonų ir fasado, dekoruoto įvairiomis skulptūromis. Įžengus į vidų vis dar galima išvysti autentišką bažnyčios interjerą ir pajausti senųjų laikų dvasią.

Pramogos

Ruota Panoramica Rimini – apžvalgos ratas miesto centre leis pažinti Rimini miestą ir jo apylinkes iš viršaus.

Mirabilandia atrakcionų parke gausu ekstremaliausių pramogų, todėl čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai.

Rimini miestas yra vadinamas linksmybių kurortu, kuriame galime suderinti ramų poilsį paplūdimyje ir pašėlusį naktinį gyvenimą. Todėl šiame mieste gausu naktinių klubų, barų, kuriuos lengvai rasite pačiame miesto centre. Tai vienas gyviausių kurortų visame regione. 


Maistas

Visi puikiai žinome, jog Italija yra pasakiško maisto šalis, kur kiekvienas gurmanas randa savo skoniui tinkamą patiekalą. Mieste begalė restoranų, kavinių, picerijų, kurios siūlo įvairiausius itališkus patiekalus. Kadangi Rimini miestas yra uostas, čia būtina paragauti jūros gėrybių bei žuvies patiekalų – juos italai moka ruošti ypatingai gerai.

Tradicinis Rimini patiekalas yra Piadina – tai iš miltų keptas paplotėlis, kuris gali būti įdarytas sūriu, žuvimi, daržovėmis, grybais ar kita pasirinkta mėsa.

Italija taip pat garsėja nuostabiais desertais bei ledais gelato, o prie jų puikiai tinka tradicinis itališkas limoncello likeris.

Jūsų skrandis už atostogas Rimini mieste tikrai padėkos!

Transportas

Keliauti Rimini mieste patogu tiek viešuoju transportu, tiek ir automobiliu. Tik reikėtų paminėti, kad eismas Italijoje šiek tiek chaotiškas, todėl vairuodami apsišarvuokite kantrybe. 

Būtų nuodėmė neaplankyti nykštukinės valstybės San Marino, kuri yra nutolusi tik 25 km nuo Rimini miesto. Ją lengvai galite pasiekti viešuoju transportu arba automobiliu.