Kosta Brava ir Kosta Dorada: Ispanijos pajūrio karalystės – kurią pasirinkti atostogoms?

ISPANIJA yra viena iš populiariausių Europos atostogų vietų dėl jos puikių paplūdimių, kultūros paveldo ir skanių patiekalų. Šioje šalyje yra daugybė pajūrio regionų, o vieni iš labiausiai žinomų yra Kosta Brava ir Kosta Dorada. Šiame straipsnyje aptarsime, kuo skiriasi šie du nuostabūs Ispanijos pajūrio regionai ir kokia vieta galėtų būti tinkamiausia jūsų atostogoms.

Kosta Brava: šarminiai paplūdimiai ir skaniausios jūros gėrybės

Kosta Brava yra įsikūrusi Katalonijos autonomijos teritorijoje, šiaurės rytuose nuo Barselonos. Ši pajūrio zona išsiskiria savo ypatingais, šarminiais pakrantės miesteliais, kaip antai Tossa de Mar, Lloret de Mar ir Calella de Palafrugell. Čia galite mėgautis ne tik plaukiojimu ir saule, bet ir tyrinėti šiuos autentiškus kaimus, kuriuose galite ragauti vietinių žvejų gamintus patiekalus.

Viena iš Kosta Brava žymiausių vietų yra Dali muziejus Figueres mieste, kur galite susipažinti su šio išskirtinio šiuolaikinio menininko Salvadoro Dalio kūryba. Taip pat neturėtumėte praleisti galimybės apsilankyti Viduržemio jūros buferiniame mieste Girona, kuriame galite tyrinėti senąją miesto dalį, labirintines gatveles su istoriniais paminklais.

Kosta Brava taip pat garsėja skaniausiomis jūros gėrybėmis. Būdami čia, turite būtinai paragauti vietinių žuvų, jūros gėrybių ir tradicinių Katalonijos patiekalų, tokių kaip "paelija". Tai tikrai puikus regionas tiems, kurie mėgsta jūrą, kultūrą ir skanius valgius.

Kosta Dorada: istorija ir pramogos

Kosta Dorada, kitaip žinoma kaip "Auksinė pakrantė," yra pietryčių Ispanijos pajūrio juostos dalis. Ši vieta yra daug geresnė, kai kalbama apie pramogas ir istorinį paveldą.

Viena iš populiariausių vietų Kosta Dorada yra Salou kurortas. Salou siūlo plačius ir smėlėtus paplūdimius, taip pat gausybę pramogų ir atrakcijų visai šeimai. Čia rasite "PortAventura World" pramogų parką, kuriame galite leisti visą dieną vaikščiodami tarp adrenalino kupinų amerikietiškų kalnelių ir žiūrėdami šou. Be to, Kosta Dorada yra garsėjanti dėl savo gražių senamiesčių, pvz., Tarragona, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše, dėl savo romėnų laikais pastatytų architektūrinių paminklų.

Kosta Dorada taip pat turi gana daug kalnuotų vietovių, kurios patiks gamtos mylėtojams.

Pasirinkimas priklauso nuo jūsų pageidavimų

Galutinį pasirinkimą tarp Kosta Brava ir Kosta Dorada priklauso nuo jūsų individualių pageidavimų. Jei ieškote romantinės atmosferos ir tradicinės Ispanijos kultūros, Kosta Brava gali būti geriausia vieta. Tačiau jei trokštat pramogų, šeimoms draugiškų vietų ir istorinių nuotykių, Kosta Dorada gali būti puikiu pasirinkimu.

Abu šie regionai turi savo unikalų žavesį ir yra puikios vietos atostogoms. Ispanijos pajūris turi daugybę pasiūlymų, tad tikrai rasite tai, kas jums tinka geriausiai.

Maitinimas: viskas įskaičiuota
Kosta Dorada, Ispanija
Booking.com vertinimas 8.1 iš 2,376
Pirma įmokatik €206
Kaina asmeniui nuo
673
Žiūrėti kelionę
Sutaupai €44
Iš Kauno
Malaga, Ispanija
Booking.com vertinimas 8.0 iš 4,027 atsiliepimų
Jau užsakyta1 kartą
Pirma įmokatik €219
Kaina asmeniui nuo
445
489
Žiūrėti kelionę
Sutaupai €60
Maitinimas: viskas įskaičiuota
Maljorka, Ispanija
Booking.com vertinimas 7.5 iš 428 atsiliepimų
Pirma įmokatik €240
Kaina asmeniui nuo
609
669
Žiūrėti kelionę