TAILANDAS: keliavimas pandemijos metu

Nekantraujantiems aplankyti egzotiškus kraštus, atsivėrė išties puiki kryptis – Tailandas. Kad pandemijos ribojimai nekeltų papildomo galvos skausmo, siūlome su jais susipažinti dar prieš kelionę. Čia pateikiame informaciją apie kelionių į Tailandą nuostatas ir apribojimus taikomus šiuo metu.

PUKETAS: ką žinoti prieš atvykstant?

Visi keliautojai į Puketą privalo iš anksto užregistruoti savo atvykimą svetainėje čia ir būti pasirengę prieš kelionę į Puketą parodyti savo registraciją sveikatos kontrolės pareigūnui. Nuo 2021 m. spalio 1 d. visiems keliaujantiems į Puketą bus leista atvykti tik šiomis sąlygomis:

- Esate praėjęs pilną vakcinacijos kursą. Tailando sveikatos ministerijos patvirtintų vakcinų sąrašą rasite čia, o Pasaulio sveikatos organizacijos patvirtintų vakcinų sąrašą rasite čia.

- Pasveikę nuo COVID-19 privalo turėti tai įrodantį dokumentą, kuris išduotas per pastaruosius 3 mėnesius ir vakcinacijos pažymėjimą su bent viena patvirtintos vakcinos doze likus ne mažiau kaip 14 dienų iki kelionės datos.

- Reikalingas draudimo polisas.

- Būtinas mokėjimo patvirtinimas už ne mažiau kaip 1 nakvynę atvykus į patvirtintas karantino patalpas (jei taikomos alternatyvios karantino programos).

- Jaunesniems nei 12 metų keliautojams, keliaujantiems su tėvais ar globėjais, šis skiepų reikalavimas netaikomas, tačiau privaloma turėti medicininę pažymą su RT-PGR rezultatu, rodančiu, kad COVID-19 neaptiktas, išduotą likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki kelionės.

Puketo gyventojams, kurių vardai yra vietinėje registrų centro sistemoje, atvykstantiems per „Tha Chatchai“ kontrolės punktą, uostus ir prieplaukas, leidžiama pateikti neigiamą testo rezultatą, gautą iš sertifikuotos laboratorijos arba atliekant savarankišką testą, naudojant Tailando FDA patvirtintą antigenų tyrimo rinkinį (ATK), kurio rezultatas galioja iki 7 dienų.

*Vaikams jaunesniems nei 6 metų, keliaujantiems su tėvais ar globėjais, pacientams bei medicinos personalui greitosios medicinos pagalbos automobiliuose netaikomi aukščiau nurodyti reikalavimai.

Vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 18 metų, kurių negalima skiepyti, likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki atvykimo į šalį turi būti atliktas RT-PGR arba greito antigeno testas ir gautas neigiamas rezultatas. Jiems taip pat leidžiama pateikti neigiamą savęs testavimo rezultatą naudojant Tailando FDA patvirtintą antigeno tyrimo rinkinį, kuris galioja iki 7 dienų.

Jaunesni nei 18 metų studentai, kurie negali būti paskiepyti, bet turi važiuoti į Puketą ir iš jo dėl išsilavinimo, kaip įrodymą turi turėti tai patvirtinančią asmens tapatybės kortelę. Jie turi kreiptis į Puketo provincijos visuomenės sveikatos biurą dėl COVID-19 tyrimo RT-PCR metodu. Testo rezultato pažymėjimas gali būti naudojamas iki 1 mėnesio nuo testo datos.

Žmonės, kurie privalo atvykti į teismą, turi pateikti paskyrimą patvirtinančius dokumentus ir ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki atvykimo gauti neigiamą RT-PCR arba greito antigeno testą.

Taip pat daugiau informacijos galite rasti čia.

Jūsų kelionės Tailande pradžia

Išsirinkę geriausią atostogų paketą į Tailandą, pasitikrinkite ar turite visus reikiamus dokumentus - juos reikės pateikti oro uoste išvykstant. Atvykę į Tailando tarptautinį oro uostą, keliautojai turi vykti patvirtintu pervežimu į iš anksto suplanuotą COVID-19 bandymų centrą arba rezervuotą būstą ir per dieną atlikti reikiamą RT-PCR COVID-19 testą („TEST & GO“ reikalavimas).

Keliautojai turi atsisiųsti bei įsidiegti nurodytą įspėjimo programėlę („MorChana“) ir nakvynės vietoje laukti tik testo rezultato, kuris turėtų atvykusius asmenis pasiekti per dieną.

Jei COVID-19 testas neigiamas, keliautojai gali vykti į bet kurią Tailando vietą. Kiekvienas keliautojas gaus ATK, kurį iš anksto sumokėjo užsakydamas nakvynę.

Visi keliautojai, kuriems pasireiškia COVID-19 simptomai, turi nedelsdami atlikti testą, naudodami pateiktą ATK. Jei nejaučiama jokių simptomų, keliautojai 6-7 viešnagės Tailande dieną turi pasinaudoti pateiktu ATK savęs patikrinimui nuo COVID-19 ir parodyti rezultatą viešbučio ar apgyvendinimo įstaigos darbuotojams, taip pat įsirašyti rezultatą „MorChana“ programėlėje.

Puketo „Smėlio dėžės“ ir „7+7 pratęsimo“ programos

Pilnai paskiepyti tarptautiniai turistai pagal „Phuket Sandbox“ ir „7+7 Extension“ programas gali patekti į Puketą ir iš jo išvykti pagal galiojančias vietos taisykles. Būdami Pukete, tiems, kurie keliauja į kitas Tailando zonas arba vyksta dienos išvykų kruizais kartu su laivo vairuotoju, gidu ir įgula, leidžiama vėl atvykti į Puketą, jei jie atitinka skiepijimo reikalavimus ir kas savaitę atlieka COVID-19 greituosius antigeno tyrimus.

Savisaugos priemonės

Atvykus į šalį verta žinoti, jog žmonių prašoma ir toliau laikytis taikomų sveikatos ir saugos priemonių: nuolat, būnant ne gyvenamojoje vietoje, dėvėti veido kaukę, reguliariai plauti rankas muilu ir vandeniu/valyti dezinfekciniu skysčiu ir vengti nereikalingo artimo kontakto su kitais asmenimis. Taip pat rekomenduojama reguliariai tikrinti žmogaus temperatūrą, testuotis nuo COVID-19 ir laikytis perspėjimo programėlės nurodymų.

Paslaugos ir aptarnavimas pandemijos metu

Kad kelionė į Tailandą būtų sklandi, verta žinoti ribojimus, susijusius su paslaugų teikimu ir aptarnavimu:

• Restoranai ir užkandinės, įskaitant prekybos centrus ar panašias vietas, veikia iki 21.00 val. Vakarieniaujančių klientų vietų skaičius restoranuose su oro kondicionieriais turi būti ne didesnis kaip 50%, o atviruose-75%. Alkoholinių gėrimų pardavimas ir vartojimas tebėra draudžiami.

• Maisto prekių ir plataus vartojimo prekių parduotuvės dirba ne ilgiau 21.00 val. 

• Visų tipų viešosios bibliotekos ir muziejai, knygynai, meno galerijos, istorinės vietos, senovės paminklai, mokymosi centrai, mokslo centrai švietimui, mokslo parkai, mokslo ir kultūros centrai bei meno galerijos gali atsidaryti laikantis griežtų visuomenės sveikatos priemonių ir apriboti lankytojų skaičius.

• Kino teatrai gali būti atidaryti iki 21.00 val. Sėdimų vietų skaičius ribojamas iki 50%, kai laikomąsi atstumo. Parodos metu lankytojai visada turi dėvėti kaukę, o maistą ir gėrimus vartoti draudžiama.

• SPA ir sveikatingumo salonams leidžiama atnaujinti masažo paslaugų veiklą, pradedant tik pėdų masažu. Paslaugos trukmė negali viršyti dviejų valandų vienam klientui. Darbo laikas taip pat – iki 21.00 val. Tačiau kūno įvyniojimas, sauna ir žolelių garų paslaugos vis dar neleidžiamos.

• Prekybos centrai, bendruomenės centrai ar panašios įstaigos taip pat tęsia veiklą iki 21.00 val. Pramogų parkai, vandens parkai, žaidimų centrai, banketų ir susitikimų veikla ir toliau nedirbs.

• Teatrai ir žaidimų namai atidaryti muzikiniams pasirodymams, kultūriniams šou, liaudies šokiams ar panašiems spektakliams iki 21.00 val. Ir apriboti žiūrovų skaičių iki 50% įprasto pajėgumo.

Kas lieka atvira?

Ligoninės, medicinos įstaigos, vaistinės, parduotuvės, gamyklos, bankinės ir finansinės paslaugos, bankomatai, telekomunikacijų paslaugos, pašto ir siuntų paslaugos, naminių gyvūnėlių ėdalo parduotuvės, statybinių medžiagų ir statybinių prekių parduotuvės, parduotuvės, kuriose parduodami įvairūs būtini daiktai, maisto ruošimo dujų parduotuvės, degalinės ir pristatymo internetu paslaugos toliau veikia pagal griežtas ligų kontrolės priemones.

Viešasis transportas

Kelionės tarp tamsiai raudonos zonos provincijų ir kitų vietovių gali būti vykdomos, nors vyriausybė prašo vengti nereikalingų kelionių. Viešajame transporte leidžiama važiuoti 75 proc. Sėdimų vietų ir turi būti taikomos socialinio atsiribojimo priemonės.

2 savaitės
Iš Vilniaus
Pataja, Tailandas
Booking.com vertinimas 8.3 iš 377 atsiliepimų
2022 03 14 2022 03 29
Kaina asmeniui nuo
864
Žiūrėti kelionę
Iš Vilniaus
2 savaitės
Pataja, Tailandas
Booking.com vertinimas 7.8 iš 929 atsiliepimų
2022 03 14 2022 03 29
Kaina asmeniui nuo
1083
Žiūrėti kelionę
2 savaitės
Iš Rygos
Puketas, Tailandas
Booking.com vertinimas 7.9 iš 491 atsiliepimų
2021 12 08 2021 12 24
Kaina asmeniui nuo
961
Žiūrėti kelionę