UKRAINA - keliavimas pandemijos metu

Visi laukėme kol pagaliau šalys atvers sienas ir galėsime keliauti. Tačiau keliavimas pandemijos metu dažnai kelia nerimą ir iškyla daug įvairių klausimų keliaujant į įvairias šalis. Nuo rugsėjo 28 d. Ukrainos vyriausybė nusprendė atverti sienas ir visi norintys gali patekti į šalį. Skrydžius iš Lietuvos į Ukrainą vykdo tokios oro bendrovės kaip: Ryanair, WizzAir ir Ukrainos oro linijos. Šiame straipsnyje pateikiame informaciją apie izoliaciją Lietuvoje ir Ukrainoje, reikalingus testus ir visą kitą reikalingą informaciją.

LVOVAS

Į Lvovo oro uostą skrydžius vykdo Wizzair bei Flyuai. Oro bendrovė Wizzair siūlo skrydžius į Lvovo oro uostą antradieniais ir šeštadieniais, skrydžių kainos prasideda nuo 30 eurų. Flyuai į Lvovą skraidina penktadieniais ir pirmadieniais, o kainos į vieną pusę žmogui prasideda nuo 94 eurų.

KIJEVAS

Skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Ukrainą vykdo tokios oro bendrovės kaip: Ryanair, WizzAir ir Flyuai. Oficialiame Ryanair puslapyje galima rasti skrydžių tik už 8 eurus asmeniui į vieną pusę! Skrydžiai į Kijevą vykdomi antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Oro bendrovė wizzair siūlo skrydžius į Kijevo oro uostą antradieniais, ketvirtadieniais bei šeštadieniais, čia skrydžių kainos prasideda nuo 23 eurų asmeniui. Flyuai į Kijevą skraidina penktadieniais, šeštadieniais, pirmadieniais ir antradieniais. Skrydžių kainos prasideda nuo 24 eurų asmeniui į vieną pusę.

CHARKOVAS

Skrydžius į Charkovo oro uostą vykdo Ryanair bei Flyuai. Ryanair skraidina pirmadieniais bei penktadieniais, skrydžių kainos prasideda nuo 13 eurų į vieną pusę žmogui. Flyuai skrydžius vykdo taip pat pirmadieniais ir penktadieniais, tačiau kaino su šiomis oro linijomis yra didesnės, kainos asmeniui į vieną pusę prasideda nuo 79 eurų.

IZOLIACIJA LIETUVOJE

Grįžtant iš Ukrainos į Lietuvą būtina užpildyti anketą ir pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte. Anketą galite rasti ČIA. Grįžtantiems iš Ukrainos privalomas tyrimas dėl koronaviruso, kuris turi būti atliktas 48 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą arba jau atvykus. Registruotis į tyrimą privaloma per 24 val. nuo atvykimo asmenis, atvykusiems jūrų ar oro transportu užregistruos NVSC specialistai atitinkamame oro ar jūrų uoste.

Taip pat nepriklausomai nuo tyrimo rezultato privaloma 14 dienų izoliacija. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 10-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

KAVINĖS, PARDUOTUVĖS

Parduotuvės Ukrainoje dirba kaip įprastai. Visi pirkėjai privalo devėti veidą dengiančias apsaugines kaukes. Kavinėms leidžiama atidayti tik lauko terasas, tačiau kiekvieno regiono vadovybė sprendžia ar lauko terasos gali veikti ar ne, todėl prieš vykstant siūloma pasidomėti plačiau.

DRAUDIMAS

Į Ukrainą atvykstantiems užsieniečiams ir asmenims be pilietybės privaloma turėti draudimo polisą, kuris padengia gydymąsi nuo COVID-19 ligos ir observaciją, kuri yra išduota Ukrainoje registruotos arba atstovybę Ukrainoje turinčios draudimo kompanijos. Draudimas turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį. Daugiau paskaityti galite čia. Taip pat prieš kelionę siūloma įsigyti Covid garantas paslaugą, kuri leistų nemokamai keisti kelionės datą ar kryptį, jei netikėtai prieš kelionę gautumėte teigiamą Covid-19 testo rezultatą. Ši paslauga užtikrintų, kad jūsų atostogos tikrai įvyks! 

AR ATVYKUS Į UKRAINĄ REIKĖS SAVIIZOLIUOTIS?

Atvykusiems į Ukrainą iš COVID-19 ligos paveiktų šalių, o taip pat šių šalių piliečiams privaloma saviizoliacija. COVID-19 ligos paveiktomis šalimis laikomos tos, kuriose COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų viršija atvejų Ukrainoje skaičių. Izoliuotis nereikės asmenims turintiems neigiamą COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ne daugiau kaip 48 val. prieš kertant Ukrainos sieną. Daugiau galite pasiskaityti čia.

VIEŠASIS TRANSPORTAS

Viešasis transportas, metro ir tarpmiestinis transportas veikia įprastai. Visi keleiviai privalo devėti veidą dengiančias apsaugines kaukes bei laikytis atstumo. Keleivių skaičius negali viršyti sėdimų vietų skaičiaus transporte. Regionuise, kuriuose didelis sergamumas galima vežti tik dešimt keleivių vienu metu.

TESTAS

Nuo kovo 22 d. vyriausybės sprendimu į Ukrainą atvykstantys užsieniečiai ir asmenys be pilietybės privalo turėti neigiamą COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ne anksčiau kaip 72 val. prieš kertant Ukrainos sieną. Covid-19 testą galite atlikti Vilniaus oro uoste esančioje laboratorijoje, kur rezultatą galite gauti kelias valandas prieš kelionę (tiesa, toks testas kainuos brangiau), arba privačiose klinikose.